Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem kezdődhet a mostaninál hamarabb a szóbeli érettségi, mint pl. Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Ott már rég túl vannak az egészen, lazulnak, csak akkor mennek be iskolába, ha kedvük van, itt meg sokaknak elvesz egy hónapot a nyárból, és még mindig csak parázunk, hogy jaj, mindjárt itt van... Oké, kell idő tanulni, de a szlovákoknak is sikerül valahogy, nyílván hamarabb kezdenek el felkészülni.
2011. jún. 9. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott van kétszintű érettségi külön szóbeli résszel?

Ha nincs, akkor azért.

2011. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak idegen nyelvből van. de akkor is, mért nem lehet egyszerre nyomni a kettőt?
2011. jún. 9. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezerféle különbség van két ország között, inkább az lehetne a kérdés, mitől egyforma valami. Részletesen kéne ismerni az ottani iskola- és érettségi rendszert, hogy erre válaszolni lehessen. Mármint hogy ott miért van úgy. Kezdődhetne hamarabb, ha mondjuk februárban lenne a ballagás, de akkor mikor tanulnád meg az utolsó évi anyagot? Vagy akkor is kezdődhetne hamarabb, ha nem lenne felkészülési idő, azt mondanák, tanuld meg ballagás előtt, ne most akarj készülni. Ez jobb lenne?
2011. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szlovákiában márciusban van az írásbeli szlovákból, matekból, angolból és magyarból, május elején ballagás, utána egy hét ,,akadémiai hét" - otthon maradnak és tanulnak, aztán május közepén szóbeli magyarból, szlovákból, angolból, matekból és a többi választható tantárgyból. Szerencsére a matek nem kötelező :) Szintek csak idegen nyelvből vannak, ezért kell sokunknak Magyarországon érettségizni bizonyos tantárgyakból, amiket emelt szinten kérnek az egyetemek...
2011. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most hallottam, hogy Szlovákiában még tart a tanév a nem érettségizőknek. Olaszországban pedig csak jún. 22-én kezdődik az írásbeli érettségi. Ezt is add hozzá.
2011. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-utolsó előtti vagyok-

Valóban, még mindig tart a tanév, egészen csütörtökig, akkor van a tanévzáró, úgyhogy szerintem szerencsések vagytok :)

2011. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!