Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi felvételi menete pontok...

Mi felvételi menete pontok alapján?

Figyelt kérdés

Megjelöltem 3 helyet. Akkor ha az elsőre nem lesz elég pontom a másodikra már csak akkor juthatok be ha marad ki hely vagy ez független attól ?


Aki tudja segítsen :)

Köszi


2011. jún. 9. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elsőre is csak akkor jutsz be, ha "marad" hely.

Ugyanolyan elv szerint raknak be a második helyre is, mint az elsőre: ha van elég pontod, akkor bejutsz, ha nincs, akkor nem. Ha a ponthatár megállapításával tisztában vagy, akkor innen már értheted.

2011. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszii ! :)
2011. jún. 9. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy pl. összesen 254 embert vettek fel, ebből 174 jelölte első helyen. Ilyenkor elsőnek azoknaka pontjait állítják sorba, akik első helyen jelöltek? mert ugye a pontok az alapján dőlnek el, hogy mondjuk felvesznek 254 embert, és akkor a jelentkező pontjait csökkenő sorrendbe rakják, (tehát hogy elöl van a magas pontszámú)és megnézik, hogy a 254. embernek hány pontja van. De akkor elsőnek azokét nézik, akik elsőnek jelölték?

nekem ez nem tiszta:/

2011. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgy csinálják, hogy egy adott szakra sorba rendezik az összes jelentkezőt a pontszámok alapján. Ezután meghúzzák a ponthatárt először. Akik itt első helyen jelölték, és benne vannak, azok már biztosan ott is maradnak. Ezt követően kihúzzák azokat a sorból, akik nem első helyen jelölték és bejutottak máshova. Ezáltal a ponthatár lentebb száll, mert a kihúzottak helyére az alacsonyabb pontszámúak kerültek. Ez lesz a végleges ponthatár, ezt hirdetik ki.
2011. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:) jah mostmár értem, köszi:) Tényleg így logikus
2011. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!