Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségeim vannak...

Defaggar kérdése:

Milyen lehetőségeim vannak továbbtanulásra ilyen eredményekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan helyzetben vagyok, mint nagyon sok évfolyamtársam. 11-et elvégeztem, jövőre érettségi, szeretnék tovább tanulni.


Csak és kizárólag a gazdaság, üzlet, tőzsde érdekel. Most is napi szinten foglalkozok gazdasági hírekkel 1-2 éve, mindent elolvasok, online tőzsdén is kereskedek, szóval más abszolút nem érdekel.


Tanulni viszont nem szeretek, 11. évvégi jegyeim amiből számítanak:


irodalom: 2

nyelvtan: 2

töri: 2

matek: 2

angol: 3

info: 3


Mivel szimplán lusta vagyok, és ha akarom, összekapom magam, érettségin mindenből minimum 3asra számítok, illetve 12. első félévbe is minden 3as, angol 4es, ami 99%, hogy meg is lesz.


Angol középfokú C nyelvvizsgát szeretném letenni.


Ezekkel a jegyekkel mire számíthatok?

Kereskedelem és marketing, illetve Gazdálkodás és Menedzsment szakok érdekelnek.


BGF - KVIK, BKF illetve talán a SZIE ami szóba jöhet, máshol nem tudom van-e hasonló képzés(Corvinust leszámítva), de gondolom, a többi egyetemen még komolyabb kritériumoknak, ponthatároknak kell megfelelni.


Államilag támogatott képzésre szeretnék menni elsősorban, de ha nem sikerül, akkor talán a költségtérítés is szóba jöhet.


A kérdésem az volna, hogy ilyen jegyekkel, mennyi a valószínűsége, hogy bekerülök BGF-re, vagy BKF-re elsősorban államilag támogatottra, illetve költségtérítésesre?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. jún. 10. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

valami kodolányi, gábor dénes vagy dunaújvárosi "egyetem/főiskola" szintű sz*ron van a helyed ilyen jegyekkel.

Ha 11-ben nem vagy képes megtanulni ezeket az egyszerű dolgokat, egy normális egyetemen meg fogsz dögleni.

2011. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából az egész évet lesz#rtam, nem foglalkoztam vele.

Ha tanulni kell, azzal nincs bajom, csak évközbe egy percet nem foglalkoztam vele, nem érdekelt, nem volt meg a megfelelő motiváció.

Lehet, hogy jövőre meglesz pár tárgyból a 4-es is, az már egy fokkal jobb kilátásokat helyez előtérbe.

2011. jún. 10. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor húzz bele, de igen sürgősen, mert ilyen jegyekkel nem vesznek fel oda, ahova menni szeretnél, ne haragudj, de ez így tényleg ratyi. A 11-12-es anyagot 2x elolvasod otthon dogák előtt és megvan az 5-ös, nem kell abba belehalni. Érettségi detto.
2011. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
+ azt hozzátenném hogy szerintem törit (akár gazdaságtöri pl.) és matekot, esetleg infot ezeken az egyetemeken is kell tanulni, szóval ez nem mentség, h lesz*rod, mert később sem mentesülsz alóla.
2011. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát hallod, én ilyen jegyekkel álmodni sem mernék főiskoláról/egyetemről.. Miért nem mész el inkább dolgozni? Az nem úgy megy ám, hogy hopp, akkor én most már tanulni fogok... Azt a sok éves lemaradást nem tudod behozni enni idő alatt, főleg az érettségi évében...


Ha viszont tényleg komolyan gondolod, akkor még nincs veszve semmi, ha az egész nyarat végigtanulod + a 12. évet, és hiperszuper jó érettségit írsz két felvételi tárgyból + még csinálsz nyelvvizsgát+emeltet a pluszpontokhoz, akkor van esélyed


Ilyet mondjuk én még nem láttam, de hajrá!!!


1 év múlva kíváncsi leszek az eredményedre!


Amúgy meg amiket felsoroltál elég magasak a ponthatárok, szóval...


[link]


Legjobb barátunk a felvi, ott tudsz további információkat szerezni

2011. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ahogy számolgattam, kb 250-300 közötti pontra számítok, 250-hez közelebb.


Angol középfok mellé fölösleges lenne egy angol emeltszintű érettségi véleményem szerint, másból pedig az emelt az elég kemény. Sajnos 8.-ban elb#sztam, és info suliba jöttem, amiből közbe gimnázium lett, illetve jövőre pünkösdista gimnáziumot csinálnak belőle. Semmilyen gazdasági tárgyam nincs sajnos.


Költségtérítésesben gondolkozok leginkább, mert ahogy megnéztem, arra van esélyem bekerülni gond nélkül szinte.

De 403 pont a BGF-re az kegyetlen...

5db 5ös érettségi kell hozzá, kítűnő 11.-es, 12.-es évvégi, és akkor van 368 pontom, ha van még ezekhez egy angol középfokom. Még 40 pontot összeszedni ahhoz, hogy BGF-re bekerüljek, kb lehetetlen.

És akkor egy mindenem 5ös, érettségim is, és még nyelvvizsgám is van. Meg még hiányzik 40 pont. Érdekes mindenesetre.



Gimnázium számomra egyáltalán nem tanulásról, hanem a buliról, a kocsiról, a csajokról szólt. Kb egész évbe fél órát tanultam összesen, minden tárgyból. Nem is akartam többet, jövőre az első fél évet akarom megnyomni kicsit...


Felvi-vel az a bajom, hogy szépen leírja a dolgokat, de csak azt nem írja le, ami a lényeg. Mert pl írja, hogy ponthatár. De micsoda? Az átlag, a minimum, a maximum, vagy mi volt pl BGF-en 403 pont 2010-ben? Ha a minimum, akkor esélyem nincs, ha átlag, akkor egy paraszthajszálnyi esélyem van, viszont aki ottvan, az egyértelműen a legjobbak közül kerül ki.


És akkor BGF-ről van szó. Nem egy BME, ELTE, SZE...

2011. jún. 10. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
MIért írna áátlagot???Az volt a ponthatár vagyis minimum annyi ponntal kellett rendlkezni abban az évben ahhoz h felvegyenek. Egyébként szerintem (ne sértődj meg) de nem mindenkinek kéne egyetemre mennie. Elszomorító h olyan a magyarok oktatás h egy 2es tanuló is elgondolkozik az egyetemen. Egybként meg ha komolyan gondolod iszonyatosan össze kell szedned magad.De nem lehetetlen.
2011. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a ponthatár az a minimum! a fölött vesznek fel. nincs olyan, hogy átlag, meg maximum.

a bgf meg nem rossz suli, ne lepődj meg, h ilyenek a ponthatárok.

2011. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mit számoltál, hogy-hogy lehet neked 368 pontod? A tanulmányi pontok az a 11. év vége és a 12. év vége, ami összesen 100 pont lehet ( ha mindkét év végén mindenből ötös vagy). A 11. év végét már nem tudod megváltoztatni... Így nem lehet 100 pontod sem, ha jövőre mindenből ötös leszel sem.. akkor max 74 pontod lesz, mivel 1=2 pont, 2=4 pont, 3=6 pont, 4=8 pont, 5= 10pont


Csak akkor lenne esélyed bejutni, ha duplázással mennél, azaz 2 felvételi tantárgyadra ráhajtasz nagyon és írsz mindkettőből min 80% érettségit, így (80x2)x2= 320+28 nyelvvizsgáért, az 348 pont, és tavaly 282 volt gazdálkodás és menedzsment költségtérítésesre, kereskedelem és marketing pedig 200 szintén költségtérítésesen.

2011. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az egyetlen esélyed a duplázás. de ahhoz igen csak jól kellene teljesíteni, te meg azt írod 3-as 4-es érettségit tudnál összehozni...

Ráadásul matek kettes? Szted a gazdálkodás-menedzsment szakon nincs matek? hát hogy a francba ne lenne. nem is olyan egyszerű állítólag.

Vagy kapd össze magad, vagy sürgősen felejtsd el.

2011. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!