Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusosok! Be lesztek zárva?

Corvinusosok! Be lesztek zárva?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani már.. Ti tudtok valamit? Mennyi esélyt adtok arra, hogy átalakítások lesznek és a Corvinus Egyetem megszűnik a jelenlegi formájában? És mikor?
2011. jún. 15. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

[link]


Az egy dolog, hogy bezárják, illetve ahogy az illetékes urak fogalmaztak, átszervezik, de még a szájukat is befogják.

Én ezt biztos nem hagynám, de hát ti tudjátok, egyetemisták. Azért elég szégyen, ha ezt ennyibe hagyjátok, tekintve arra, hogy '56-ban még kiálltatok a jogaitokért, sőt az egész magyarságért.

2011. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bezárva biztos nem leszünk, ez fel sem merült:) Esetleg amit felvetettek, hogy összevonnának minket a BME-vel, a mi tanáraink tanítanának ott is közgazdaságtant, az ő tanáraik meg a műszaki tárgyakat. Vagyis azon kívül, hogy más lesz a nevünk, ugyanabban az épületben tanulnánk ugyanazt. Csak mivel a Corvinus már igen jó névnek számít külföldön is, ezért nem szeretnénk ezt elveszíteni, de amúgy nem lenne annyira nagy csapás.
2011. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mi lenne a neve? Budapest Műszaki Gazdasági Egyetem?

BMGE?

2011. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos vagyok benne, hogy a Budai Karokat elcsatolják majd (tájépítész, élelm. és kertészeti karok). Hogy a Közgáz 3 kara egyben marad, azt csak remélni tudom.

Elég nagy felháborodást keltett a tervezet az egyetemisták körében - már az is, hogy egyáltalán ilyen belekerülhet egy tervbe. Mindenki erről beszélt a folyosókon, semmi szakmai alapja nincs.

Szerencsére vannak nagyon erős diákszervezetek, szakkollégiumok, akik - ha valóban törvénytervezetté válik a dolog, mert hangsúlyozni kell, hogy ez még csak tervezet volt -, össze fognak fogni, együttesen fellépni, amihez reméljük a vezetőség is csatlakozik.

További két dolog: a tervek és a mögötte álló motivációk kiderítésére az egyik szakkollégium már levelet juttatott el Hoffmann Rózsának, amelyben egy vitára/egyeztetésre invitálta a szakállamtitkárt, sok-sok diákszervezet aláírásával együtt.

Holnap estére (22.00-8.00) egy rendhagyó, egyetemen belül tartott éjszakai program (tiltakozásul, vitával és előadókkal) volt meghirdetve egy hallgatói kezdeményezésre. Az utolsó pillanatban betiltották, az épületben is csak diákigazolvánnyal lehet majd tartózkodni. Ennek ellenére kint meg lesz tartva az esemény.

Egy szó mint száz: nem, nem fogjuk hagyni, hogy teljesen szétszedjék a BCE-t.Ehhez érzek elég erőt az egyetemi polgárokban, ha kell. Reális cél az, hogy legalább a Közgáz karok egyben maradjanak.

De mint már írtam: majd akkor van értelme tiltakozni vagy tüntetni vagy bármilyen komolyan fellépést tervezni, ha törvénytervezet kerül nyilvánosságra. Addig csak mérsékelten emeljük fel a hangunkat, jelezve, hogy tudják, mire számítsanak.

2011. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah és az előzőnek válaszolva: József Nádor Egyetem nevet terveztek az új 'szuperegyetmenek'...
2011. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

Ennyi erővel nem lenne egyszer megtartani a sima Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nevet?:)

De amúgy igaza van az utolsónak: a műegyetem régi nevét kapja majd, ha a tervezetet véghezviszik.

2011. jún. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!