Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyű volt a szóbeli érettség...

Könnyű volt a szóbeli érettségi nektek? Mennyire szóltak bele? Mennyire voltak szigorúak? Mindenki átment az osztályotokból?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 19:29
 1/1 anonim válasza:
55%

Szia! Tulajdonképpen nagyon könnyű volt. Bár ha nem tanultam volna, nehéz lett volna, és biztos izgultam volna is. :) Minden könnyű, ha tanulsz rá, és nincs vesztési lehetőség. :)

Komolyra fordítva a szót, nálunk mindenkit végighallgattak, amíg folyamatosan beszélt, majd ha hosszabb időre nem szólalt meg, kérdezgették. Nagyon rendes volt az elnökünk, és mindig csak olyan kérdéseket tett fel, amelyek rávezető jellegűek voltak, egyébként a tanáraink is ezt tették, rendesek voltak (ált. ilyenkor már minden tanár rendes...). Egyébként ez elnök és tanárfüggő, ill. persze szituáció. Tőlem nem kérdeztek semmit, de osztálytársamtól (kb csak 10-15 mondatot tudott mondani), tőle kérdeztek, nagyon sokat (ilyenkor ált. addig kérdeznek, amíg nem találnak olyan témát, amiben valamennyire legalább otthon van az illető).

Egyébként tőlünk mindenki átment, kicsit gonoszul hangzik, de még a nagyon buták is, szóval a szóbeli nem vészes. Sőt, én imádtam. :)

A szigorúságról annyit, hogy egyáltalán nem szigorú az egész rendszer. Súgni nem szabad, persze a tanárok mégis súgnak...

Szóbelin biztos nem buksz meg, ha meg még tanultál is... :)

2011. jún. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!