Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyit emelkednek...

Szerintetek mennyit emelkednek majd a ponthatárok idén a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
én társadalmi tanulmányokra jelentkeztem, az ELTE-re, tavaly 392 volt, remélem 400nál nem lesz több, mert akkor esélytelen. viszont 2008ban is 392 volt, de 2009re megemelték 421-re. persze gondolom attól is függ, kinek hogy sikerült az érettségije, márpedig szerintem az ideiek elég nehezek voltak, főleg az emelt szintűek.
2011. jún. 17. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem lehet pontosan megmondani. Függ az adott szakra jelentkezők számától illetve az ő érettségi eredményeiktől.

Viszont, ha saját véleményt formálhatok, szerintem idén vagy közel hasonlóak lesznek ponthatárok tavalyihoz képest vagy egy icipicit csökkennek, indokom: 7 ponttal kevesebbet ér a nyelvvizsga, a 2db pedig már 10 ponttal. De ez majd júliusban kiderül :)

2011. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az jó lenne, így legyen. nekem van egy felsőfokúm, és egy emeltem, meg a középszintűek is elég jók lettek, elég rossz érzés lenne, ha nem vennének fel.
2011. jún. 17. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
adná az ég,hogy egy kicsit csökkenjennek a pontszámok,mert én is lecsúsznék:(
2011. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is társadalmi tanulmányokra jelentkeztem másodiknak de szerintem biztos hogy emelkedni fog a ponthatár mert ide,az eltére tavaly 328-an jelentkeztek ebből 69 elsőnek míg idén 828-an és ebből 177-en elsőnek.de emelttel meg 2 nyelvvizsgával nem lesz gond nálad.viszont nekem kb.400 pontom lesz legjobb esetben,szóval esélytelen a részemről...
2011. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
na....már vártam ezt az értelmes megnyílvánulást....sültkrumpli sütögető meg 'büfészak'.....szerintem meg mindenki azt tanulja amit szeretne és ha látja,hogy haszontalan akkor fogjon valami másba,vagy bővítse a tudását azon a téren,hogy több haszna legyen a dolognak....az utolsó hozzászóló biztos valami nagyon okos emberke aki látja a jövőt és tudja hogyan fog alakulni a világ 4-5 év múlva.....
2011. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de, én is gondban vagyok még így is. az emelt angolom csak 73% lett, egy jó törivel és francia felsőfokúmmal is csak 410 pontom lehet maximum. de az tényleg a maximum.
2011. jún. 18. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!