Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2010-es ponthatárok a felsőokt...

2010-es ponthatárok a felsőoktatásban: szerintetek nőni, vagy csökkenni fognak a tavalyiakhoz képest?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nőni!
2010. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a 2009esek csökkenetk sok helyen elég durván, mivel tavaly előtt meg magsak voltak, így tavaly keveseben jelentkeztek a magas pontszmú helyekre, idén valszeg többen fognak mert "áá tavaly úgyis alacsony volt", emiatt valószínűleg nőnek. De ha megnézed hogyan változtak aze lmúlt években a pontok, ki lehet saccolni kb.
2010. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,de szerintem lesz ahol nőnek,és lesz ahol kevesebb lesz,ez minden évben így van. De én remélem,hogy legalább ott nem fog nőni,ahova én akarok menni :D
2010. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csökkeni. Tavaly brutálisan megemelték a ponthatárokat mindenhol.
2010. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4.: nagy túlzás... Sztem inkább meg csomó helyen csökkent.
2010. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy az érettségi vizsgák évről-évre könnyebbek, és jobb eredmények születnek, ezért biztosan nőni fog.

Van ahol átszervezték a felvehető helyeket. Gazdaságot növelték, ott valószínűleg stagnálni, vagy csökkenni fog.

A bölcsészt egyáltalán nem érinti a csökkenés. Max 1 ponttal emelkedne néhány szakon ha a tavalyit vennénk alapul.

2010. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Átszervezték az államilag támogatott helyek számát,ezért pl a műszaki területeken valószínűleg csökkeni fog. Amúgy ahogy megnézem a környezetemben lévőket,25-ből 23 ember jelentkezik egyetemre. Ezt vedd országos szinten,szóval szerintem nagyon valószínű, hogy nagyrészt nőni fognak.
2010. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nőni. Bár abszolút attól is függ, hogy milyen szak, és hogy melyik suliban. Pl. tavaly a barátnőm szakán 50 ponttal nőtt a határ, mert ott azt a szakot előző évben indították, és igen sokan jelentkeztek oda. Az én szakomon nem változott a ponthatár (szerencsére), mert ugyanannyira sokan jelentkeztek, hasonló eredményekkel.
2010. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszolóknak :D

A BMF-re készülök mérnök infó szakra.

2010. jan. 19. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:
tavaj tényleg nőttek! a 160-as alapponthatárt 258-ra emelték sok szaknál, szal ha ez nem növekedés, akkor semmi!
2010. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!