Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE nemzetközi tanulmányosok,...

ELTE nemzetközi tanulmányosok, lenne pár kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

1. Milyenek az órák?

2. Milyenek a tanárok?

3. Milyen a diákélet?

4. Milyen a közösség

5. Milyen az egész TÁTK kar?

6. Milyenek a bulik?

7. Érdekes-e amit tanultok?

8. Mekkora a fiúk és lányok aránya a szakon, és külön az egész karon?

9. Mennyi esély van átkerülni majd államira 1 év után ?

10. Mennyi esély van ERASMUS programba bekerülni? Például úgy, ha én célirányosan Angliába szeretnék menni.


2011. jún. 20. 02:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
ennyire biztos vagy benne, h felvettek?
2011. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen.. kösz hogy a kérdésre válaszolsz
2011. jún. 20. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi én sem a kérdésre válaszolok, de pont néztem én is Erasmust és feltűnt, hogy alig indítanak pár helyre... mármint ezen a szakon biztosan rengeteg helyre indítanak, de amit én néztem ott volt kb 4 ország és kész :(
2011. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
elvileg ez sulitól és kartól függ. ezen a karon nagyon sok lehetőség van
2011. jún. 20. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok elsőéves NT-s az ELTE-n, így egy év távlatából tudok csak írni.Az órák nagy többsége szerintem nagyon érdekes, a tanárok is korrektek, általában jól felkészültek. Sok bulit szerveznek, illetve elsőként a gólyatábor, ahol meg lehet ismerni már pár embert a karról; nekem tetszett. A TáTK egy kampuszban van a TTK-val és az IK-val, de a többi TáTK-st ritkán látjuk, csak ha vannak közös előadásaink. A Tanulmányi Osztály szerintem korrekt, időben értesítenek mindenről (sajnos ez némely tanárról nem mondható el...). A szakunkon tanulók kb. 60%-a lány,de lehet, hogy picivel több is. Azt nem tudom, hogy hogyan lehet átkerülni államira, én eleve azon vagyok, de egy felsőbb éves mesélte, hogy ő jó tanulmányi átlaggal át tudott kerülni. ERASMUS-t én még nem pályáztam meg, így erről sem tudok nyilatkozni, viszont van olyan, aki menni fog pl. Lengyelországba. Összességében szerintem megéri idejönni, ugyanis elég színvonalas az oktatás (ezt azok is megerősítik, akik más karon/egyetemen is tanulnak), emellett sok program van, a tananyag pedig nagyon érdekes:)
2011. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gólyatáborról tudnál mesélni? Pl hogy hány százalékban alkohol és szex, és hány százalékban egyéb :D
2011. jún. 21. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már nemzetközi tanulmányok, akkor a Corvinust kellett volna megcélozni.

Egy barátnőm ELTE-n NT-s (jómagam a BCE-n), és ő is úgy gondolja, hogy sokkal jobban járt volna a Corvinussal. Egyrészt mert BCE-n tanít a hazai elismert nemzetközi kapcsolatok szakértők krémje, másrészt ELTE-n nagyon az EU-ra mennek rá, és gazdasági ismereteket is csak érintőlegesen, felületesen tanítanak (pedig igen fontos lenne).

Ettől függetlenül vannak nagyon jó tanárok ott is :) Bulikra, diákéletre nem hallottam panaszt, bár kevésbé szervezett. Erasmushoz jó átlag kell (legalább 4-es átlag előző 2 félév alapján), plusz nyelvtudás, mellé pluszpont lehet a közösségi v szakmai teljesítmény. Tudtommal a TÁTK-nak nincs brit partneregyeteme. De mondjuk kiváló német és francia partnerei vannak (pl.Freie Uni Berlinben, Scinces Po Párizsban), ha több lehetőséget megadsz, és van elég jó átlagod, nyelvtudásod, akkor szinte biztos, hogy mehetsz valahova. De a támogatás, amit kapsz, tuti nem lesz elég.

2011. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen terveid vannak a szakkal?
2011. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a corvinussal jobban jártam volna, de oda 461 volt a tavalyi ponthatár, a fizetős meg jóval drágább mint az ELTE-n. Még így is gondolkodtam a fizetősön, de a mostani bizonytalan Corvinusos helyzet miatt inkább az ELTE mellett döntöttem.

Konkrét terveim még annyira nincsenek, szívesen dolgoznék az Európai Unión belül valamilyen diplomáciához kapcsolódó munkakörben, esetleg dolgoznék nagykövetségen (ott talán még ismeretségem is lenne). A másik lehetőség, hogy újságírónak mennék (külügyi újságíró érdekelne főleg), de ezek a dolgok még képlékenyek. Nagyon érdekel még mindenféle társadalomtudomány, így a szociológia is, de az tipikusan az, amivel nem nagyon lehet elhelyezkedni. Sajnos nem érdekel sem az orvosi, sem a mérnöki, sem a jogi pálya, ezeken kívül meg nem nagyon van úgymond "biztos" pálya. Gazdasági dolgokból sem vagyok jó, csak a humán tantárgyak érdekelnek, de azokban legalább jó vagyok, plusz az idegen nyelvek elsajátításában is van egy kis tehetségem, úgy érzem. Tisztában vagyok vele, hogy könnyen lehetek egy sima NT-s diplomával sokáig munkanélküli, de a legszebb egyetemi éveimet úgy szeretném eltölteni, hogy olyat tanulok, ami érdekel. És ez nagyon érdekel:) Lehet, hogy van aki szerint ez a hozzáállás felelőtlen, de úgy érzem végső soron csak abban nyújthatok majd kimagasló teljesítményt, amit élvezek csinálni, sőt már megtanulni is. Felesleges lenne kiszenvednem egy közgazdasági diplomát.. Ettől függetlenül lehetséges, hogy 1 év után felveszek még egy szakot emellé, de az még bármi lehet, akár valamilyen nyelvszak, informatikai, vagy közgáz.

2011. jún. 22. 21:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak az BCE-n 160-an végeznek évente, és ez egyetlen egyetem egyetlen évfolyama. Nem lesz mindenkiből diplomata, aki NT-re megy, holott kb. 70%-a az embereknek ezt hiszi. A lényeg, hogy ha már ott vagy, reálisan mérd fel a lehetőségeidet :)

De egyetértek azzal, hogy azt tanulja az ember, amit szeret, ami érdekli (én is ezért vagyok NT-n). Szerintem ez abszolút nem felelőtlenség - inkább annak nem lenne értelme, ha műszaki pályára mennél annak ellenére, hogy nincs hozzá affinitásod.

A szociológia érdekes és hasznos dolog, jómagam szakkoliban tanulom, NT kiegészítésére jó (fő szaknak, hacsak nem kutató vagy elméleti szakember akarsz lenni, nem ajánlom).

Amit tanácsolnék: a gazdasági folyamatokat nem lehet különválasztani az international relations mint diszciplína által felölelt területektől. Ne hanyagold el, és itt most nem a számolgatós mikorökonómiára meg ilyesmire gondolok - elsősorban a nagyobb összefüggések átlátására, főbb folyamatok, na meg elméletek ismeretére (lásd nemzetközi gazdaságtan/világgazdaságtan, illetve nemzetközi politikai gazdaságtan). Egy közeli ismerősöm az EurActiv.hu (talán ismered, ha külügyes újságíró akarsz lenni) főszerkesztője volt, és az ő tudásából és munkájából tudom, hogy újságíróként is érteni kell ehhez is, de gyakorlati diplomataként pláne - főleg mondjuk az EU-ban, ahol az integráció napjainkban is a gazdasági vonal miatt válik szorosabbá (lásd gazdaságirányítási csomag).

Sok sikert!

2011. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!