Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem, hogy bejussak...

Mit kell tennem, hogy bejussak anglisztikára vagy germanisztikára?

Figyelt kérdés

Anglisztikára vagy germanisztikára szeretnék menni, de csak középszinten érettségiztem angolból (5-re). Azóta van középfokú szakmai nyelvvizsgám mindkét nyelvből. Érettségizzek emelt szinten, de hol, hogyan, mindkét nyelből? A volt középiskolámban? Nincs egyszerűbb módja? :)

Ajánljátok Pécsett a bölcsészkart? (anglisztika, germanisztika)


2009. márc. 23. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikára való bejutásnak feltétele az angolból való EMELT szintű érettségi,germanisztikára értelemszerűen emelt német.
2009. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt mind értem, olvastam már néhány helyen. A kérdés az, hogy hol és hogyan érettségizhetek emelt szinten, ha már középszinten megtettem?

köszi

2009. márc. 23. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:

nincs más lehetőség, mint újra érettségizni az adott nyelvből - én már végigjártam ezt az utat


www.okev.hu

innen le lehet tölteni az emelt szintre való jelentkezési lapot - elég csak abból a tárgyból jelentkezni (csak angol, vagy német)

nem a régi sulidba kell menned, én pl vidéki vagyok, de az egyik pesti suliba voltam beosztva (az okév dönti el, hogy hova menj, levélben értesítenek a helyről, időpontról, és a "kicsikkel" együtt érettségizel)


de a jelentkezési határidő az idei érettségire már letelt :(

2009. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nah, megkerestem neked, helyesbítek, nem csak az okévnél, hanem a régi sulidban is lehet jelentkezni - vagyis lehetett:


Érettségi vizsgára február 15-ig lehet jelentkezni a vizsgát szervező középiskolákban - pl. egykori középiskolájában - vagy az Oktatási Hivatal területileg illetékes regionális igazgatóságán. A regionális igazgatóságok címét és elérhetőségét megtalálja az OH honlapján. www.oktatasihivatal.gov.hu)

2009. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2009. márc. 23. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!