Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Radiográfus szak melyik...

Radiográfus szak melyik egyetemen van? Aki ilyet (vagy akár OKJ-t) végzett, válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem,hogy ilyen képzés csak OKJ-ben van,de aztán láttam,hogy az egyik hirdetésben diplomás radiográfust keresnek.

Mennyire nehéz egy ilyen végzettséggel elhelyezkedni?

Kb mennyit keresnek a radiográfusok?


2011. jún. 25. 13:59
 1/3 anonim válasza:
Orvos laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai alapképzési szak (BSc)több egyetem eü karán megszerezhető(szakirányok: Orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika, Orvosi kutatólaboratóriumi analitika, Képalkotó diagnosztikai analitika.) Radiográfus mesterképzést a Debreceni Egyetem honlapján láttam hirdetve, viszont amikor írtam nekik, hogy mikor indul a képzés, nem tudták megmondani. BSc-re (egyenértékű a régi főiskolai képzéssel) középiskolai végzettséggel, MSc-re (egyenértékű a régi egyetemi képzéssel)diplomával tudsz jelentkezni. Engem utóbbi érdekelne, mert csak 3 féléves, rövidebb, mint az OKJ-s radiográfus képzés- de várok türelemmel. Hogy mennyit keresnek? Azt sajnos nem tudom megmondani.
2011. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Nem egyetemi képzést nem tudsz (OKJ,vagy akármi),amiért nem kell fizetni? Vagy ilyen nincs? :(

2011. júl. 5. 17:57
 3/3 anonim válasza:
Szia! Sajnos nem tudom, nézelődj a neten, sok városban van ilyen OKJ-s képzés. Valószínű nappali tagozaton lehet ingyen járni, levelezőn fizetős. Engem az uh diagnosztika érdekelne, de az 2 év radiográfus+ 1 év szonográfus. Diplomásként inkább megvárom az egyetemi radiográfus szak indítását, az még is csak másfél év. Szonográfus szakasszisztens képzésnél meg nem fogadják el a végzettségeimet, kell "sugaras" előképzettség.
2011. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!