Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell targyakat felvenni,...

Hogy kell targyakat felvenni, nem leszek hatranyos amiatt, hogy nem megyek golyataborba?

Figyelt kérdés
Tehat, tavaly erettsegiztem, passziv voltam, iden kezdem el. Golyataborba nem tudok menni, mert nincs ra penzunk, orulok, hogy egyaltalan sikerul kifizetni a koleszt, meg az utazast. Viszont, nagyon nagyon fontos, hogy egyetlen felevet se csusszak. Mivel meg nem tudom hogy mukodik ez, attol felek, hogy nem fogom tudni, hogy mely alapozo targyakat kell felvenni. Ezt azert gondolom, mert a baratnom (igaz masik egyetem) aldja az eszet, hogy elment golyataborba, mert mindent ott mondtak el. Honnan fogom megtudni, hogy miket kell felvennem? Fognak majd segiteni, lesz idom ra? Ha emiatt csuszok esetleg, tuti szivbajt kapok. Tenyleg nagyon fontos!!
2011. jún. 26. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

A szak honlapján vagy a tanulmányi rendszeretekben van egy olyan oldal, ahol le vannak írva a tárgyak. De évfolyamtársaid is megkérdezheted.

De a legokosabb az lenne, ha elmennél gólyatáborba. Nem olyan drága dolog, kb. 10 ezerből már biztosan el tudsz menni, annyit meg 2-3 napos diákmunkával megkeresel. Tényleg rengeteg infóval jár a gólyatábor, és a beilleszkedésben is kulcsfontosságú.

2011. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kossz a valaszt, nem par napos, egesz nyaras diakmunkan vagyok, de a suli nem ad 1. felevben tamogatast, anyukam 70 ezres fizetesebol meg eleg necces kifizetni 20 ezret, plusz a kajam. Arra gyujtok es nem pialos, bulizos 3 napra.
2011. jún. 26. 09:18
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egyeteme válogatja, hogy mi történik gólyatáborban, de például nálunk (BCE) nem volt ilyen téma. A tárgyfelvétel az ún. 0. héten zajlott, ahol az instruktorok mindenben segítettek - és azok sem lettek megbélyegezve, akik nem voltak táborban.

Egyébként a suli honlapján fent van az operatív tanterv, ami az optimális haladást tükrözi. A Neptun rendszere is úgy van kialakítva, hogy (elsősként) azokat a tárgyakat látod, amelyeket az operatív tanterv szerint fel kell venned, plusz választhatók, amik között válogathatsz.

Nem kell tehát aggódnod meg paráznod.

2011. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Koszi neked is, igen, nezegetem a honlapot, mintatanrend fent is van, de kezdokent meg nem annyira igazodok el rajta. Viszont tavaly is 10 nap volt a kurzus felvetel, annyi ido alatt valaki csak segit, ha nagyon benaznek.
2011. jún. 26. 09:35
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja, es nalunk etr van, az osszes ismerosomnek meg neptun. Nem konnyitik meg a dolgom. :)
2011. jún. 26. 09:36
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, mivel a gólyatábor nem kötelező program (nem is lehetne az), nem lehet azt megcsinálni, hogy bizonyos információkhoz csak és kizárólag ott lehet hozzájutni.

Másrészt, a tantárgyakat MINDENKI fel tudja venni, nem olyan bonyolult, mint ahogy azt sokan beállítják. Én sem voltam gólyatáborban, és minden órámat fel tudtam venni teljesen egyedül, semmi segítség nélkül.

Ha már megvan az EHA-kódod meg a jelszavad (meg fogod kapni levélben), akkor ismerkedj kicsit az ETR-rel, nézd meg, hol kell felvenni a kurzusokat, nyugodtan próbálgasd végig az összes opciót, minden oda lesz írva érthetően. Az egyetlen probléma maximum az lehet, hogy valamit nem találsz meg, ezért kell előtte kicsit átbogarászni az ETR-t, hogy tudd, mit hol találsz.

Amikor belépsz a kurzusfelvételbe, meg tudod nézni, mik a kötelező tárgyaid, még az is oda lesz írva, hogy melyiket melyik szemeszterben kell (vagy ajánlott) felvenned.

Segíteni persze nem kötelessége senkinek, hiszen ezt otthon, a géped előtt ülve csinálod, de felvi.hu-n lehet ismerősöket szerezni, és együtt okoskodni, az is egy megoldás. Bár én inkább arra bíztatok mindenkit, hogy szokjon hozzá, hogy maga oldja meg a problémáit, mert az egyetem szerintem nagy részben arról is szól, hogy meg kell tanulni önállóan intézni a dolgokat. Kicsit átmenet az iskola és a munkahely között.

Időd meg bőven lesz, hiszen nem egy napig tart a kurzusfelvétel, sőt, nálunk volt ilyen orientációs nap, és mindenki azt mondta, hogy azt még várjuk meg, és csak utána vegyünk fel kurzusokat.

Csúszni meg biztos nem fogsz miatta, nálunk pl. úgy van, hogy amikor már járunk órákra, az első héten még le sem zárul a kurzusfelvétel, szóval ha valamit nem tudtál felvenni, pedig kötelező lenne, még mindig megkérheted a tanárt, hogy bővítse ki a létszámot. Bár amiket az elsősök vesznek fel, azokra nem is szokott túljelentkezés lenni általában, hiszen azok tényleg csak nekik kellenek, szóval szokott annyi hely lenni, ami kell. Az egyetlen variálási lehetőség maximum a csoportbontásos óráknál lehet, én csak ezek miatt szoktam már reggel 7:00-kor az etr előtt ülni kurzusfelvétel első napján, mert nem mindegy nekem, hogy egy szemináriumra beférek-e a délelőtt 10:00-kor kezdődőre, vagy csak arra, ami este 6-kor van. Elsőben volt pár olyan csaj, akik emiatt pampogtak, hogy "gondolhatnának azokra is, akik messze laknak", azaz kvázi az volt a bajuk, hogy a helyiek meg az egyetem közelében lakók nem voltak olyan jófejek, hogy direkt a késői szemináriumra iratkoztak fel, csak hogy másoknak jó legyen. Hát, erre mondtam azt, hogy időben kellett volna felkelni (szó szerint, tekintve, hogy gólyatábor utáni napon kezdődött a kurzusfelvétel, és reggel hétkor még a legtöbben az igazak álmát aludták, tekintve, hogy előző nap késő éjjel értek haza). Ez viszont nem az én problémám.

Na de maximum tényleg ilyen gondod lehet, de hát ez sem akkora baj, csak legfeljebb hülyén jön ki az órarended, de fel fogsz tudni venni mindent. Nem olyan nehéz, ne higgy azoknak, akik riogatnak vele.

2011. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suli? Nálunk is ETR van. ELTE.
2011. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyi, hogy a gólyatábor miatt ne fájjon a fejed :) Mint írtam, én sem voltam. A mi szakunkon 70-en voltunk gólyák, ebből kb. 50-en tuti elmentek gólyatáborba, akik már úgy jöttek haza, hogy milyen jó cimbik. Már egy év után is sokan vannak, akik pont azzal nincsenek jóban, akikkel gt-ben összehaverkodtak. De azért egész jó kis társaság van nálunk. És én, aki nem is voltam ott, az évfolyam nagy részével jóban vagyok, egyáltalán nem okozott gondot a beilleszkedés. Mondom, felvi.hu-n már alapból össze lehet ismerkedni leendő szaktársakkal, orientációs napokon meg már lazán odamentem emberekhez, hogy "szia, veled beszélem felvin/msn-en?" Semmi hátrányom nem volt abból, hogy nem gt-ban találkoztam velük először, hanem orient napon. Az után is volt buli, oda már úgy mentem el, hogy legalább 10 emberrel beszélgettem korábban msn-en, és az első sulis héten már épp olyan viszonyban voltam a többiekkel, mint azok, akik táborban is voltak.


Amúgy melyik egyetemre mész?

2011. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahová én jártam, ott úgy volt, hogy az első féléves hallgatóknak a tanulmányi osztályon automatikusan felvették az összes első féléves tárgyat. Egyetlen hátránya az volt, hogy a gyakorlatok időpontjánál nem néztek semmit, egyszerűen ABC sorrendbe rakva osztottak el minket. Szóval ne aggódjál. Különben is nálunk se erről szólt a gólyatábor...
2011. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Pecsi tudomanyegyetemre megyek es ha jol latom nalunk is felveszik a golyaknak az elso felevben automatikusan. :) Nagyon koszonom a sok hasznos valaszt! A felvin te forumokon ismerkedtel?
2011. jún. 26. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!