Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell targyakat felvenni,...

Hogy kell targyakat felvenni, nem leszek hatranyos amiatt, hogy nem megyek golyataborba?

Figyelt kérdés
Tehat, tavaly erettsegiztem, passziv voltam, iden kezdem el. Golyataborba nem tudok menni, mert nincs ra penzunk, orulok, hogy egyaltalan sikerul kifizetni a koleszt, meg az utazast. Viszont, nagyon nagyon fontos, hogy egyetlen felevet se csusszak. Mivel meg nem tudom hogy mukodik ez, attol felek, hogy nem fogom tudni, hogy mely alapozo targyakat kell felvenni. Ezt azert gondolom, mert a baratnom (igaz masik egyetem) aldja az eszet, hogy elment golyataborba, mert mindent ott mondtak el. Honnan fogom megtudni, hogy miket kell felvennem? Fognak majd segiteni, lesz idom ra? Ha emiatt csuszok esetleg, tuti szivbajt kapok. Tenyleg nagyon fontos!!
2011. jún. 26. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én sem voltam, egyszer sem. Soha nem voltam hátrányban, sőt, szerintem jobban jártam. Nem szeretem a marhulást, így nem is mentem el. Helyette más, jobb programom volt.

Az egyetemen soha nem jelent hátrányt, ha idétlenségekben nem veszel részt. Tanulj, olvass, az elég. Ha az sem, akkor a gólyatáboros "élmény" sem segít.

Amúgy melyik egyetemről van szó?

2011. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja, PTE. Gólyatábor 0 előnyt jelent. Ne aggódj, nem leszel hátrányban :)
2011. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ennek orulok, de most megijesztettel, hogy "ja, PTE". Mit tudsz? Csupa orult van? :)
2011. jún. 26. 10:33
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm sem volt gólyatáborban, mégis felvett minden órát, amit kellett, és szintén pte. Úgyhogy ne aggódj, menni fog. És van az etr-ben a tanulmányok menüpontnál dinamikus tanterv, az tulképp egy táblázat, hogy melyik félévben mit kell felvenni. Meg ahogy előttem írták, ha már be tudsz lépni, érdemes mindent nézegetni, próbálgatni, hogy hogy működik.
2011. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
én már re re gólya leszek. szóval harmadszor kezdem és még sose voltam gólya táborban. mégis mindig mindent könnyedén elintéztem. ez első hét úgyis reghét, akkor is el fognak mondani minden fontosat.
2011. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

10:04-es vagyok, én is PTE-s vagyok :)

Na de melyik kar, melyik szak? Az sem mindegy. Én tavaly is gólya voltam, meg tavaly előtt is (másik szakon), de egyszer sem vették fel az óráimat a TO-n. Viszont vannak szakok, ahol igen.

Na, ne izgulj, tényleg nem érdemes :) Jó lesz az egész, majd meglátod.

Írj egy privátot, ha itt vagy már Pécsen akkor szívesen segítek, főleg ha nem is ismersz innen senkit. Tavaly is ezt csináltam szeptemberben. Bár remélem idén már beválasztanak végre mentornak, és akkor hivatalosan is ez lesz a dolgom, de anélkül is szívesen segítek annak, aki nem boldogul, vagy szimplán csak bátortalan, de azért még mindig azt mondom, hogy ha nem rendelkezel az átlagosnál alacsonyabb értelmi képességekkel, akkor egyedül is boldogulni fogsz mindennel :)

2011. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ment a privi! :)
2011. jún. 26. 11:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Ment a válasz :)
2011. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi anno az "elsősegély csomaggal" megkaptuk azt is, hogy neptunra hogy tudunk belépni, illetve hogy azon belül mit hol találunk, miket kell első körben kitölteni, illetve hogy a mintatanterv mikortól és hol fog szerepelni. Ez alapján nem volt olyan akinek problémája lett volna a dologgal. Ismerkedj a rendszerrel, annál is inkább mert jó ha 2-3 naponta ránézel. Nálunk itt küldik el a fontosabb információkat, óra/vizsga elmaradások, időpontok, határidők, pályázati lehetőségek, olykor zh eredmények stb. Itt nyomon tudod követni a jegyeidet, az átlagaidat, de azt is hogy kivan-e fizetve mindened, illetve hogy utalták-e már az ösztöndíjadat, stb. Lényegében MINDENT nyomon tudsz követni a rendszeren keresztül, ezért fontos, hogy amint megkapod a jelszavad, kezdj el ismerkedni azzal, hogy mit hol találsz benne, hiszen jobb ha jóban vagy vele, gyakran fogod látni. :) ne aggódj, nem olyan vészes a dolog, néhány kattintással fel lehet venni mindent, mondjuk nálunk neptun van, de ki lehet választani az adott félévet és ha ezt megteszem, csak a mintatantervnek megfelelő tantárgyakat mutatja. :)


Egyébként pedig igényelhetsz Bursát, és szociális ösztöndíjat! A bursát szinte mindenki megkapja, nem sok pénz, de több a semminél, a szociális ösztöndíj már kérdéses, de ha rossz anyagi körülmények között vagytok, és csak 8-10 ezerrel dobnak meg havonta már az is jó! A tanulással pedig igyekezz jól haladni, tanulmányi ösztöndíjjal úgy hallottam PTE egyes szakain elég jól lehet "keresni".

2011. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!