Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színház és Filmművészeti...

Színház és Filmművészeti Egyetem hogy működik, megéri-e?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok otthon a témában, sőt semennyire. Utánaolvastam a honlapon is, itt az oldalon is elolvastam az ezzel kapcsolatos kérdéseket, de azért szeretnék teljesen tisztán látni egy két dolgot. Tehát mik az alapkövetelmények, amik ahhoz kellenek hogy bekerüljek? Gondolok itt érettségi eredményekre stb. A felvételi vizsga követelményeivel nagyjából tisztában vagyok, de például olvastam, hogy kell énekelni és táncolni. Na most ezeket mennyire kell "komoly" szinten űzni? Továbbá van a színész, film-televíziós műsorrendező, filmíró-producer. Ezeket csak külön lehet tanulni vagy többet egyszerre is? Milyen tantárgyak vannak, mennyire nehezek? Itt szerzett diplomával tudok-e valamihez kezdeni protekció nélkül, esetleg jó nyelvtudás birtokában külföldön elhelyezkedni? Nagyon érdekel a dolog, szeretek színészkedni, a nagy többség állítja is hogy jól csinálom, de minden érdekel, ami film/televízióval kapcsolatos. Szeptembertől végzős középiskolás vagyok, informatika szakon, és erősen ebbe az irányba húz a fejem. A felvételi elméleti részéhez úgy gondolom hogy megvan az "alap" műveltségem. Tehát egy kis felvilágosítás ennek a témának minden terültére jól jönne.
2011. júl. 2. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor vegyük sorba! :)

Ide nem a tanulmányi eredményeid által lehet bekerülni, hanem egy három rostás felvételin kell bizonyítani. A három rostát úgy értsd, hogy az első körben kiesik a jelentkezők legalább 3/4-e, majd a másodikon még annak a fele. A harmadikra már csak a legjobbak jutna, de ott is rostálják még őket.

A követelmény vers ének és tánc. Az éneket komolyan veszik, a tánc nem annyira fontos. De pöpecül kell előadni verset és monológot.

Nem tanulsz mindent. Vagy színésznek jelentkezel, vagy televízió - és műsorkészítőnek, vagy dramaturgnak, vagy rendezőnek.... Csak az egyiket tanulod.

külföldön senkit nem érdekel a színész diploma nekem elhiheted. A többi az ér valamit. Mo-n viszont számít, bár tény, hogy kell a protekció, de ezt a 4 év alatt is ki lehet építeni. Színháznál elhelyezkedni nem egyszerű.

"Nagyon érdekel a dolog, szeretek színészkedni, a nagy többség állítja is hogy jól csinálom" ez sajnos még nem elég. Én színész családból származom, volt kellő protekcióm is, mégsem ment elsőre a felvétel. A mezőnytől is függ, hogy mennyire erős egy adott évben.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan. :)

2011. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ! Továbbá... tehát akkor azt mondod hogy a színészi diploma az nem ér sokat. Ellenben mondjuk egy műsorrendező vagy filmíró-producerrel? Szóval azokkal jobban el lehet helyezkedni? És mihez viszonyítva lehet jobban, ha lehet, keresik őket? Persze tudom ez most úgy hangzik mintha leginkább a pénz érdekelne, ez nem így van, élek halok a televíziós dolgokért, de ha nagyon rizikós a dolog akkor inkább valami biztosabb szakma felé orientálódnék, mert más is érdekel.
2011. júl. 4. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo.Megprobaltad szinmut
2012. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
voltál felvételin?
2013. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!