Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolják bele a...

Hogyan számolják bele a felvételibe a 11. évfolyam évvégét?

Figyelt kérdés
Hány pontnak számolják a 11. évfolyam végi eredményt egyetemre vagy főiskolára való felvételnél, /ha egyátalán pontnak számolják/, és a pontot az átlag alapján hozzák ki, vagy hogy működik ez az egész?
2009. márc. 28. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

a pontot nem az átlag alapján hozzák ki, hanem a magyar, matek, történelem, nyelv és választott tantárgy jegyei alapján. Összegszik és megszorozzák kettővel, abból lesz 50, ugyanígy járnak el a 12. évvégével, a másik 300 meg a következőképpen, érettségi tantárgyaid átlaga %ban kifejezve, aztán a két felvételi tantárgy %ai, a plusz pontok pedig emelt szintű 40 pont, középfokú nyelvvizsga 35 pont, felsőfokú nyelvvizsga 50 pont.

bővebb információ: www.felvi.hu

2009. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Illetve lehet duplázni is, azaz nem számítják bele az utolsó 2 év évvégi jegyeit, hanem duplán fog számítani minden érettségieredmény. - Ezt akkor érdemes, ha biztos v benne, h az érettségid jobban fog sikerülni, mint az előző években kapott jegyek, illetve ha már érettségiztél korábban, és így látod. Szóval nem feltétlenül szükségesek ezek a jegyek.
2009. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2006ban érettségiztem,felvételiztem akkor de nem vettem fel,rá egy évre mentem fősulira,de nagy a kibukási ráta,ezért minden év január elején veszek könyvet és nézem a szakokat,számolom a pontokat illetve számolnám,de a sok pontszámítási módszerbe mr belezavarodtam ezért van a felvi.hu ott ki tudod számolni hány pontod van,csak szépen be kell pötyögni mindent:)9
2009. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!