Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor számolják pluszpontnak...

Mikor számolják pluszpontnak az emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés
Közgazdasági alapismeretekből (elméleti) érettségiztem 71 %-ra, most vizsont a továbbtanulás miatt újra akarok érettségizni, viszont emelt szinten. De ahogy a felvin a kalkulátorral számoltam, csak akkor számítják a 40 pluszpontot felvételinél, ha kb. 80%-ra írom meg az emelt szintűt. Ez tényleg így van, vagy én értettem félre? Mikortól számítják a 71 pontos helyett az emeltet, hány %-tól éri meg az emelt szint?
2011. júl. 28. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor adnak érte pluszpontot, ha az érettségi pontszámot az emelt érettségiből - is- számolják, de 80 pluszpontnál nem kaphatsz többet.

Amennyiben jelenleg 40, vagy annál kevesebb pluszpontod van, 71% os közép helyett elvileg

31% os emelttel kapnál ugyanannyi pontot, ha nem duplázol

51% os emelttel kapnál ugyan annyi pontot, ha duplázol.


Ugyanakkor jövőre már 500 pontos lesz a felvételi rendszer ( a kapható plusszpontok száma 20al megnő) és az emelt érettségiért 40 helyett 50 pont fog járni.

Így az új rendszerben, a mostani 71%os közép érettségiddel számolt pontjaidat


21%os emelltel, tudod elérni, ha nem duplázol és

46%os emelttel tudod elérni, ha duplázol. Természetesen ezt akkor, ha jelenleg 50, vagy annál kevesebb pluszpontod van.


Elvileg.

2011. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél,én ennyire nem láttam át a helyzetet! :)
2011. júl. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!