Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a külömbség a szakképző és...

Mi a külömbség a szakképző és a szakközép iskola között? És az jó pont ha van nemzetközi elsősegélynyújtőként igazolványom? Hogy elvégeztem?

Figyelt kérdés
A felvételinél vagy amikor jelentkezek az valamien mentség lehett hogy iskolát váltottam 2x ebben az évben és más városba költöztünk?
2011. júl. 6. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A szakképző iskolában szakmát tanulsz, ez a régi szakmunkásképzők új elnevezése. Ha elvégzed, szakmunkás lesz belőled - ennek a végzettségnek a mostani pontos megjelölését nem tudom. A szakközépiskolában érettségit szerzel, mellé pedig valamilyen szakmát, szakmacsoportot tanulsz ki. Itt a szabadon választott tárgyad általában a szakmád alapismereti tárgya (lehet más is, de így szokták megoldani, hiszen azt tanulod magas óraszámban) és a jobb helyeken érettségi után 1-2 év alatt lehet egy OKJ-s szakmád. Ha van nemzetközi elsősegélynyújtó igazolványod, az nálad és a szüleidnél biztosan jó pont. Hogy az iskolák elfogadják-e, az nem egységes. A felsőoktatási felvételinél semmit sem ér és ha jól tudom, a középiskolainál sem jelent automatikusan pluszpontot. Ettől még lehet, hogy egyes iskolák beszámítják, persze csak olyan képzéseken, amiknek van közük az egészségügyhöz. Meg kell kérdezni az iskolától. A felvételinél pedig legyen szó akár felsőoktatásról, akár középiskoláról, az égvilágon senkit sem fog érdekelni, hányszor is hová költöztél. Amit produkálsz, azt fogják nézni, nem is lesz esélyed előadni a magad kis történetét. Megírod a felvételi dolgozatot vagy az érettségit, megvan a pontszám és az alapján vesznek fel vagy utasítanak el. Az senkit sem zavar, hogy ezt a pontszámot milyen előzmények után szerezted.
2011. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mivel lehet jjó pontokat szerezni ?

Lenne valaki aki privátba megirja az evvel kapcsolatos többi kérdésemre a válszt? (Lehetőleg lány legyen )

Előre is köszi

14/L

2011. júl. 6. 20:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2011. júl. 6. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Szakiskola végén kapsz egy szakmát, érettségit viszont nem.

A szakközépiskolában kapsz érettségit, de mindemellett tanulsz szakmai tárgyakat. Szakmát ez automatikusan nem ad, csak ha utána maradsz még ott érettségi utáni képzésen.

2011. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
viszont szakiskola után két év alatt szerezhetsz érettségit
2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!