Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít a jelentkezési...

Mennyire számít a jelentkezési sorrend a felsőoktatásban: valóban előnyt élvez az, aki egy adott szakot első helyen jelöl?

Figyelt kérdés
Első 2 helyen az un. "álom" szakokat jelöltem, csak 3.-nak jelöltem azt, ami szerintem reális. Valóban lecsúszhatok erről, azok miatt akik első helyen jelölték akkor is ha nekem is meglenne rá a pontom? Tényleg innen válogatnak először? Ma van az utolsó határidő a sorrendmódosításra..
2011. júl. 7. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem, semennyire nem befolyásolja a sorrend az esetleges felvételt.
2011. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem igaz. Ki terjeszti ezt a hülyeséget? Ma legalább negyvenen telefonáltak ezzel kapcsolatban.
2011. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a sorrendet nem így állapítják meg.


Összeszámolják a pontszámaid, és besorolnak oda, amit először jelöltél be, ha esetleg kicsúsznál, mert sokan kerültek eléd, akkor besorolnak a második helyre (ha van hely), ha onnan is kicsúszol, akkor a harmadik. Onnan is csak akkor csúszol ki, ha kevés a pontod. Magyarul: A jelentkezési sorrend semmiben sem befolyásolja, hogy felvesznek-e oda, ahova elég a pontod...


Józan paraszti ész (és itt nem szapulok senkit)


(És nem dolgozok a felvinél :D)

2011. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk azért ahhoz, hogy az ember ezt kikövetkeztesse, nem kell a felvinél dolgozni. Mondjuk néhány intézményt is jól nyakon kéne vágni, mikor azt mondja, jelöljék őket első helyen, hogy nagyobb eséllyel bekerüljenek.
2011. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ekkor én is kiakadtam, amikor nekünk mondtak ilyet :D


Azért írtam, hogy nem dolgozok ott, mert már megkaptam, hogy "tán ott dolgozol, hogy ennyire tudod?" mondom: "Nem, csak én józan paraszti ész kell." -.-


Nekem nincs bajom senkivel, nehogy az jöjjön le, hogy hülyézek bárkit is, csak ilyen a stílusom :D:D

2011. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem meg már csak azért is baromi fontos, hogy mit jelölsz meg első helyen, mert ponthatár húzáskor az első helyen álló képzésre fogják megnézni, hogy elég-e a pontszámod, nem a 3. helyen állót, nem az 5. helyen állót, hanem az első helyen álló képzést nézik meg először, hogy oda elég a pontszámod. Ha oda elég, akkor a többit már nem is nézik. De a lényeg, hogy a Te egyéni sorrendedet nézik, nem azt, hogy másik hozzád képest mit hanyadik helyen jelölt meg, hanem hogy Neked mi a sorrended.

Ha az első helyre nem elég a pontszámod, akkor ugranak a következőre egészen addig, amíg felvételt nem nyersz valahova, vagy el nem fogynak a jelentkezési helyeid.

Szóval szerintem ne bagatelizáljuk el azért az első helyet, igen is fontos, hogy mi kerül az első helyre.

2011. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezt értjük, ezt írtuk, hogy az nem mindegy, hogy elsőre felvesznek-e, de nincs hátrányban az egy adott szakra, aki azt 5-ik helyen jelölte meg, és nem elsőn, ha netán az azelőttiekre nem vennék fel.


Nézőpont kérdése ez az első hely.

2011. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az iskola nem tuja hogy te mijen sorrendet írsz, úgyhogy, ha pontjaid megfelelnek felvesznek!!!
2017. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"mijen" LOL
2018. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!