Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Áthaladási sorrend? Én balra...

Áthaladási sorrend? Én balra nagy ívben szeretnék kanyarodni egy lámpás kereszteződésben, az első kocsit elengedem, de a másodikkal fordulhatok egy időben? Mivel a harmadik egyenesen jön.

Figyelt kérdés

Mikor még az oktatóval jártunk vezetni, ő azt mondta, hogy csak akkor fordulhatok balra, ha szemből minimum 2 kirakja az indexet, viszont sokszor látom úgy, hogy egy időben fordul a két kocsi.

Itt az ábra: [link]


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. aug. 19. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet a másodikkal egyszerre
2011. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak akkor fordulhatsz, ha a szemből jobbra nagyívben kanyarodó UTÁNI autó lemond az elsőbbségéről, azaz elenged téged.

Ennek az az oka, hogy ha a mögötte közlekedő autó gyorsabban jön, akkor téged kanyarodás közben éppen telibe találat.

Igen, a gyakorlottabbak már fordulnak egyszerre, ehhez fel kell tudni mérni az aktuális helyzetet (pl. lassan kanyarodik a szembejövő).

2011. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*találhat. bocs :)
2011. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én szerintem mindenképp Te mehetsz utolsóként.

Ugyanis,ha balra kanyarodunk,akkor a felezővonal felé kell húzódni egyrészt a kikerülés biztodítása érdekében.Ilyenkor jobbról szabad kerülni.Tehát még fennáll az elsőbbségadási kötelezettséged,valamint,ha valaki robogóval jön szembe és nem veszed észre,akkor baleset lehet belőle.Persze ez helyzetfüggő.Sokféle kereszteződés van.Azért fontos meggyőződni arról,hogy mehetünk-e.Az nem indok,ha ketten is indexelnek.

2011. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

>Az nem indok,ha ketten is indexelnek


AZ oktató úgy értette, hogy ha ketten is indexelnek egymás után, akkor a kezdő vezetőnek is lesz elég ideje az egyidejű kanyarodáshoz (az az oktató gyakorlati tanácsa volt).

2011. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kanyarodhatsz a másodikkal.
2011. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze,értem,csak éppen mi van akkor,ha olyan széles a sáv,hogy jobbról elfér egy robogó,akkor édesmindegy,hogy ketten is indexelnek.Erre gondoltam.
2011. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó nagy fagolyó az oktatód,ezt megmondhatod neki!


Sok bamba hülye autós egyszerűen csak "kintfelejti" az indexet!

SOHA nem szabad feltétlenül megbízni egy indexelő autó kanyarodási szándékában!

2011. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Balra nagy ívben kanyaródó jármű mellett el lehet haladni. Így a te rajzod alapján van rá esély, hogy telibever a harmadik jármű. Vagy te őt. ( Jogszabály van rá. ) Azaz a második jármű mellett ha elfér biztonsággal a harmadik, akkor az el fog menni mellette! Főként egy nyomo haladó járművekkel van, lesz probléma. Azok simán elmennek mellette. Kerékpár, smkp, motor.



Az oktatód ... és még oktat?

2011. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van olyan,amikor én is simán lekanyarodok az elsővel együtt.De akkor megyek is olyan gyorsan és van olyan szűk a sáv,hogy hamar elhagyjam.Ez annyira helyzetfüggő...

Nem érde

2011. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!