Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » K. B. mennyi pénz szükséges...

K. B. mennyi pénz szükséges ahhoz, hogy elkezdjek egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval,minden beíratkozás költséggel jár...

A PTE-PMMK gépészmérnöki szakra jelentkeztem és,ha minden jól megy,felvesznek idén.Azonban semmiféle hátszelem nincs,csak néhány kapcsolatom,akikkel tudnék valami cifra megállapodást kötni a finanszírozás érdekében.Életem álma,hogy mérnök lehessek.Mindenképpen igénybe szeretném venni a diákhitelt,meg dolgozni is akarok,amennyit csak tudok.De számításaim szerint kb.50000 ft-tal vágnék neki és közben szeretnék talpon maradni.

Mennyi pénz elég arra,hogy "elhelyezkedjek" a suliban?


2011. júl. 13. 21:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat.Nagyon fontos lenne a hiteles tanács,mert a környékemen ember nincs,aki tudna ezügyben tanácsot adn
2011. júl. 13. 21:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez annyi dologtól függ, hogy konkrétan elég nehéz megmondani. Egyébként én is mérnök akarok lenni, csak én építő, és a pontjaim alapján felvesznek a BME-re, de 2. helyen én is a PMMK-t jelöltem.

Először is. Államilag finanszírozott, vagy ktsgtérítéses? Be tudsz jutni koleszba, vagy kell albérlet, esetleg az szükségtelen, mert közel laksz?

A könyvek gondolom mindenhol egy kisebb vagyonnak felel meg.

Nincs egyetemista ismerősöm, nem tudom, hogyan élnek, de szerintem ha a létminimumot célzod meg, akkor kevés pénzből is meg lehet úszni. Például nem vered el a diákhitelt egy éjszaka alatt 3 k.rvára meg egy rakat piára :D

2011. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerencsédre a mérnöki szakok nem olyan pénzigényesek. Könyveket nem, vagy csak alig kell venned. Jegyzeteket olvashatsz gépen is 99%-ban. Gépészen van egy kis rajzolgatás, oda kell papír, körző, vonalzó. Végül, talán a legfontosabb egy számítógép, fogtok rajta dolgozni sokat, emellett jóformán mindent az interneten kell majd elintézned, ami az egyetemmel kapcsolatos. Más költség nem nagyon van.

Ja, ha vidéki vagy, akkor jön még pluszban a kaja + albérlet/koli + utazás díja.

2011. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző, bme építős gólyatáborba mész?
2011. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Elnézést a hiányosságokért!Igen,államira és nappalira jelentkeztem.

2011. júl. 13. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, sőt, a facebook 2011 gólya csoportban is benne vagyok :D
2011. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor találkozni fogunk, bár én vén, észosztó, folyton részeg exépítős szerepben fogok feltűnni ;-)
2011. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elképzelem, ahogy nagy, építőkart megjárt bölcsként törökülésben a tábortűz mellett sorra hajtod le a feleseket, és közben veterán módra sztorizgatsz a múltról :D

Már nagyon várom a GT-t, de talán még jobban a BME-s levelet :D

2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Várjad is, veszett jó lesz a GT!

Ha gondolod menj fel a bmeforum.info fórumra is, ott a szervezők meg vannak veszve a gólyákért, olyan kevesen írtok oda.

2011. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom, mondják is állandóan, hogy inkább oda írjunk, dehát mit csináljunk?...Fészbúk-őrület.

Meg én alapból olyan vagyok, hogy jobb szeretem face-to-face kérdezni a dolgokat, meg ismerkedni, úgyhogy azért is várom annyira a GT-t, mert gondolom sok lényeges info ne lesz benne a levélben, és azokat először majd ott fogom megtudni. Be is készítettem már egy diktafont, ha esetleg olyan hullarészeg lennék, hogy semmire sem emlékszem, legalább vissza tudjam hallgatni, hogy miket tudtam meg :D

2011. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!