Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet munkát találni...

Mennyire lehet munkát találni Budapesten, és mennyi pénz szükséges?

Figyelt kérdés

Először is, csak azok az emberek válaszai érdekelnek, akik nem az örökpesszimista és feketénlátó csoportba tartoznak. Higyjétek el, meg lehetünk elégedve, van rengetek, sokkal-de sokkal rosszabb hely.

A kérdés: Ha Budapestre költöznék (24 F) közgadasági-management egyetemi diplomával a kezemben, mennyi idő után találhatnék, munkát? persze tudom, hogy időbe tellik, de valami egyszerűbb munka előbb, kezdőként, utánna valami komolyabb. Mekkora fizetésre lenne szükségem, hogy fenn tudjam tartani magam, ha lakast is kellene fizetni. Talpra esettnek és belátónak hiszem magam, tehát nem arról van szó, hogy költekeznék, hanem igenis meguznám magam kezdetben. Ja, és persze ambiciózus...


2011. szept. 15. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen diploma,és honnan. És hány nyelvvizsga van mellette. Egy sima közgazdász diplomával, esetleg egy nyelvvizsgával el se indulj. Olyanból van itt is rengeteg.Munka nélkül.
2011. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az is sokat számít, hogy mennyi és milyen tapasztalatod van...nekem eddig életemben kb 15 interjúm volt, az iskolákról esett a legkevesebb szó, mindenhol az érdekelte a munkaadókat, hogy hol és milyen tapasztalataim vannak, mit dolgoztam...én 25 éves vagyok

úgy nagyon nehéz, ha nem laksz még Pesten. Én is próbáltam itthonról munkát keresni ott, be is hívtak interjúkra, de aztán arra hivatkozva nem vettek fel sehova, hogy nincs ott lakhelyem (pedig tényleg költöztem volna egy héten belül, lett is volna hova...)

2011. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A költözéshez szükséged van kb. 200 ezer készpénzre. Ez kéthavi kaució, első havi lakbér, és első havi megélhetés.


Költözni csak akkor érdemes, ha már megvan a munkád. Ha nem akarsz hátrányba kerülni, akkor az önéletrajzodba természetesen ne írd bele a lakcímed!

Előre felköltözni nem jó ötlet, mert több hónapba telhet, mire munkát találsz, és sokkal olcsóbb interjúkra utazgatni, mint albérletet fizetni.


Ha csak egy szobát bérelsz, az 40-50 körül megvan rezsivel együtt, egy kis lakás bérleti díja rezsivel 70 körül kezdődik. Erre rájön 10 ezer a bérletre, ami nélkül gyakorlatilag mozgásképtelen vagy. Ezen felül már csak az étkezés, ruházkodás, szórakozás, stb. marad, azt te tudod, milyenek az igényeid. Általában nem drágább az élet Pesten, mint vidéken, szóval nyugodtan számolhatsz azokkal az árakkal. És még plusz legalább 20 ezret érdemes keresni, de inkább többet, hogy ne nullára gyere ki hó végére.


Ez azt jelenti, hogy ha megelégszel egy szobával, akkor olyan 110-120 ezres fizetésért már megéri költözni. Ha külön lakást szeretnél, akkor minimum 140-150 kell havonta. Bár ha ennyit keresel, akkor is érdemes szobát kivenni és a különbözetet félretenni.

Ennél kevesebb pénzért egyszerűen nem éri meg felköltözni.

2011. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszitokat :)
2011. szept. 15. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!