Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek nyolcadikos és...

Most leszek nyolcadikos és még nem tudom pontosan mihez kezdjek. Milyen út lenne célszerű az én képességeimmel?

Figyelt kérdés
Zichybe szeretnék menni ruhatervezőnek vagy élelmiszer ipariba/kereskedelmibe pék-cukrásznak. De az a helyzet hogy többen (köztük tanárok) is mondák, hogy a szakközép nekem túl alacsony és menjek inkább egyetemre, fősulira de nem tudom hogyhogy válasszak.A tanulmányaim jók: matek,német,fizika,kémia,magyar,irodalom mind 5-ös vagy kitűnő... földrajz és biológia 4-es.Most mihez kezdjek???
2011. júl. 17. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy mit szeretsz! Ezek közül melyek a kedvenc tantárgyaid? Vagy valami más?
2011. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy jó gimnáziumba, ott még 4 éved van gondolkodni, hogy merre szeretnél tovább menni. Persze ott is tanulj szorgalmasan, mert csak jó jegyekkel vesznek fel fősulira egyetemre, ha úgy döntesz. Egy jó érettségivel bármerre elindulhatsz, ha akarsz tanulhatsz szakmát is, de mehet egyetemre is.
2011. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát...a németet,nyelvtant,irodalmat meg a kémiát szeretem.és ezekből jó is vagyok.de hát ezzel még nem sok mindenre mehetek szerintem...
2011. júl. 18. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tárgyakkal ajánlanám figyelmedbe a gimnáziumok humán szakát. Egyrészt ugye a magyar miatt, másrészt pedig kémiát ugyanúgy tanulni fogsz (én így tudom), mint a reálosak, viszont ha rájössz, hogy emelt szinten neked a kémia megy jobban, mint a magyar, akkor 10.-ben úgyis tiszta lappal indulsz, felveheted faktra. Ugyanakkor 11.-től a magyart folytathatod középszinten, ha nem szeretnéd felvenni faktra. A két éves emelt magyar eredménye pedig meg fog látszódni az érettségid eredményén, tehát veszíteni nem fogsz vele.

Azt nem tudom, hogy arrafelé hogy működnek a nyelvi órák, de nálunk lehetett választani, hogy heti 3 vagy 4 órában akarod tanulni a második nyelvedet, úgyhogy a németre is gyúrhatsz.

2011. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!