Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek nyolcadikos....

Most leszek nyolcadikos. Eldöntöttem, hogy bróker akarok lenni. Mivel most leszek iskolaválasztás előtt, felszeretnék tenni pár kérdést. Milyen középiskolát válasszak, itt Debrecenben és a környékén?

Figyelt kérdés
Tanulmányi átlagom: 4,5 de első félévben felturbózom. Még ha kérhetném valaki megvázolná,hogy fog lezajlani a brókerré válásom,ha sikerül?Pl.:Középsuli,Egyetem és utánna?Mit javasoltok?
2009. aug. 15. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
szia. én is ugyanennyi vagyok és debrecenii. :D amúgy szerintem nem annyira számít a középiskola , inkább az egyetem. addig meg még van időd, meg lehet meg is fogod gondolni magad. de a szüleid biztos meg tudják mondani hogy melyik suliba érdemes tovább tanulni.
2009. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerintem hagyd a közgazdasági szki-ket, menj mindenképpen gimnáziumba!

Ott gyúrj rá a matekra és a törire, plusz a nyelvekre, mert azok lesznek a felvételi tárgyak (javítsatok ki, ha nem).

Érettségi után pedig inkább közgazdasági egyetemre, mint főiskolára menj, mivel a szakma nagyon telített, ezért csak a legjobb diplomát adó intézményeken végzettek kapnak leginkább állást.


A Debreceni Egyetem Közgazdaság- és Gazdaságtudományi Karának képzései: [link]



Ezen kívül ajánlom a Budapesti Corvinus egyetemet is!



Debrecenben viszont jó gimit nem ismerek! :(



Sok sikert! :)

2009. aug. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Mindenképp menj gimibe. Budapesten még az IBS nagyon jó csak az ahhoz mérten piszok drága is. (Úgy 4-6 milla egy év)


B

2009. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy a brókerré váláshoz neked felsőfokú végzettségre lenne szükséged, habár ha van akkor az előny lehet.


Valóban mennek brókernek különböző gazdasági iskolát végzett emberek ami nem hülyeség.


Viszont ahhoz, hogy brókernek menjen valaki elég egy tanfolyamot végezni ehhez elég egy érettségi.Én kb 1 éve nézegettem, de ha jól emlékszem Pesten van a képzés és 300 000 Forint :S


BÉT (Budapesti Érték Tőzsde) és a

BÁT (Budapesti Árutőzsde) szokott tanfolyamokat indítani.


B.

2009. aug. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Heló megint.


Találtam neked egy jó kis oldalt:


[link]


Itt indítanak tanfolyamokat Pesten.

Van alaptanfolyam meg haladó.

300 000 alatt van a kettő ára de így sem kevés :S


Sok sikert:


B.

2009. aug. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nah már harmadjára is írok:D


Szóval csak annyi még, hogyha debreceni vagy és gimnáziumba akarsz menni akkor lehetőleg olyanba menj ahol az egész iskola a gimnáziumi képzéssel foglalkozik (tehát nem képeznek hegesztő munkásokat még mellette).


Jah meg mégvalami:

Lehetőleg ne alapítványi suliba menj mert azok se a legjobbak.


Szóval például én a Brassai Sámuel sulit elkerülném a helyedben.


Minden jót:


B.

2009. aug. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mindenkinek!
2009. aug. 17. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!