Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újra érettségiztem, miért...

Ha újra érettségiztem, miért nem számolták el, az új eredményemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nehéz munkahely mellett szereztem érettségit.Nem lett valami fényes,de,mivel egyetemre akarok járni,ezért újra vizsgáztam idén matekból,ugyanis gépészmérnök akarok lenni.

A történet az,hogy miután kiderült az eredményem,érdeklődtem,mikor mehetek be a tanúsítványért,amit ugye július 7-ig be kellett volna küldenem.Az iskola azt közölte velem,hogy július 24-én jön az iskolába a vizsgaelnök és állítja ki a tanúsítványt.Vitatkoztam-vitatkoztam,de aztán feladtam,mert magamat meggyőztem arról,hogy minden rendben van,biztosan tudják ők is.Ugye,a felvi.hu-n be kellett jelölnöm,hogy idén teszek-e vizsgát és milyen tárgyból.Gondoltam ez a módja.Hát nem ez a módja,ráadásul reklációt sem nyújthattam be,mert 16-án akartam kérelmezni a felülvizsgálatot,de nem engedte a rendszer,mert 18. éjfélig be kellett volna küldenem.-Nem én írtam rosszul:)

Aki tudja,mi a valóság,kérem,segítsen tájékozódnom,mert már nem tudom,minek higgyek,de nagyon fontos,hogy jövőre legalább bejussak.Köszönöm.


2011. júl. 18. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Idén még lesz pótfelvételi. A helyzet az, hogy akkor csak egy suliba és egy szakra jelentkezhetsz, ami csak és kizárólag fizetős lehet. Ha így is megfelel neked, nézz szét a felvi.hu-n, hogy hol a legolcsóbb vagy a legminőségibb (kinek mi a fontos) képzés. Azt hiszem aug. 10-ig lehet majd jelentkezni, de még nem hirdették meg a pótfelvételit (mivel a rendes még nem zárult le). Javaslom, hogy gyakran látogasd a felvi.hu-t, mert hamarosan kihirdetik, és akkor csak pár nap marad intézkedni. Sok sikert!
2011. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Az a problémám,hogy elég szűkös a pénztárcám.A jelenlegi munkahelyemen képtelenség elvégezni levelezőn.20 éves cég és én vagyok az első ember,aki képes volt leérettségizni,miközben ott dolgozott.És szeretném minél jobban elsajátítani,amit tanítanak,ezért én mindenképp államilag támogatott,nappali képzésre szeretnék járni.
2011. júl. 18. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor az iskola hibázott valamit, mert kizárt, hogy eddig halogassak egy érettségi eredményt. Sajnos ez a hajó neked elúszott úgy látszik, avagy van az előttem szóló által ajánlott lehetőség, de a helyedben bemennék abba az iskolába és rájuk borítanám az asztalt. Remélem jövőre sikerül bejutnod, de ha jövőre is csinálsz egy érettségit akkor mindenképpen kérd ki előre, és ha vitatkoznak veled, magyarázd el nekik, hogy Te felvételizel és ott van egy bizonyos határidő, ráadásul ez a júli 24.-ei dátum hát mit ne mondjak kicsit késői, nekünk júni 24-én már meg volt a bizonyítványuk, azokkal együtt , akik plusz vagy pót érettségit csináltak. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél mások balf@szsága miatt :(
2011. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hivd fel az OKtatasi miniszteriumot hivd fel, majd ott megmondjak a tutit.
2011. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A legbosszantóbb,azután,hogy nem vettek fel ezért az,hogy majd 40 000 Ft-ba került ez a móka.A vicc az egészben az,hogy elmondtam Ádámtól-Éváig az iskolában,hogy mit-miért szeretnék,megkérdeztem őket,hogy megoldható-e,Minden jól ment,kedvesek voltak,de a végén sikerült összekülönbözni a felvételi rendszerrel.

Igazából,úgy döntöttem,hogy tanulok-tanulok és felhozom a matek-fizika eredményeimet,mert sokat fejlődtem az érettségi óta.Eddig a PTE-re akartam menni,de jövőre megpályázom a BME-t.Talán ez az,ami jóra fordíthatja az elvesztegetett időt.

2011. júl. 18. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Mekkora szemetek, júli 24-én hiába állítja ki ha júli 7ig mindent be kell küldeni. Én valami felsőbb körben reklamálnék emiatt, és a körmére néznének a sulinak.

Talán még keresztfélévbe bekerülhetsz, ha indul.

Próbáld meg jövő tavasszal, addig esetleg egy nyelvvizsgával tudod emelni a pontszámaidat. Remélem sikerül bejutnod, ha már ennyit szivattak miatta.

2011. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Áááá...Nem tudnak eleget szívatni.

Azért én is úgy látom,hogy az iskolában vannak a hülyék,hiszen a többi 140 000 ember jól tette meg a jelentkezését,én nem.

Jó ötlet a keresztféléves,nyellvizsgát is épp most készülök tenni középfokon.Utána nézek,mit lehet még...

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

2011. júl. 18. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:
De ez furi,mert gondolom olyanokkal érettségiztél,akiknek most volt rendesen,tehát odajártak 4 évet. Neked is szerintem akkor kellett volna megkapni az érettségid,mint nekik. Nagyon gáz így ez az iskola. :S
2011. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem tudom,mi történt.Arra világosan emlékszem,hogy júli 3-án hívtam a sulit,hogy bemennék a cuccomért.Tehát a félreértés kizárva,hiszen június már elmúlott.

Mindegy,ma még otthagyom a kéznyomomat a karfában a tv előtt,aztán csak előre nézek.

2011. júl. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!