Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a BGF karon...

Hogy működik a BGF karon belüli átjelentkezés egy másik szakra és mindeközben költségről államira?

Figyelt kérdés

bonyolult a helyzet, a lényeg,hogy a szak, amit szeretnék a KKK-n van, de egy nagyon hasonló szakra fogok járni költségtérítésesre szintén ugyanerre a karra. 1 év után szeretnék államira kerülni és átjelentkezni a másik szakra, a kreditjeimet megpróbálom úgy felvenni ( egyébként is szinte ugyanaz a 2 szak pláne az első évben ), hogy minél több legyen beszámítható.

Anélkül,hogy újra kéne érettségizzek milyen alternatívák vannak átkerülnöm?

ugyanaz a suli, kar, hasonló szak. nem szeretnék újraérettségizni, mert az idén sem sikerült és még elég sok pont hiányzik, és most már suli mellett nem fogok tudni újraérettségizni és nyelvvizsgázni, pláne,hogy nagyon jól kell tanulnom,hogy tanulmányi átlagommal átkerülhessek államira.


nem szeretnék még 1 évet kihagyni semmiképpen, és bánom,hogy nem az imádott szakomat jelöltem meg fizetősen :(

valószínűleg pótfelvételibe nem hirdetik meg a szakomat, csak levelezősen láttam,esetleg még ez is lehetne egy alternatíva?

hogy levelezősre megyek és 1 év után átjelentkezem állami nappalira?????? lehet ilyet?


köszi a válaszokat!


2011. júl. 19. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

újrafelvételi jövő februárban, felvesznek, szeptemberben beadod a kreditátviteli kérelmet, elfogadják. Kb ennyi :)

Pótfelvételit csak az nyújthat be, akit nem vettek fel sehova, és csak fizetősökre lehet beadni!

2011. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na most, ezt nem nagyon értem. tehát újra kell érettségizne megint???

ez volt az egyetlen, amit írtam,hogy nem szeretnék, mert sokkal kevesebb pontom van,mint az állami ponthatár, és nem bírok ennyit teljesíteni,hogy teperek ezerrel ,hogy átkerüljek államira ( ha nem sikerülne az átjelentkezés ) és közben meg még érettségizzek újra is emelet szinten + nyelvvizsgázzak és mindezt nagyon jól..

2011. júl. 19. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
újraérettségizni nem kell, csak újrafelvételizni! Tehát jövő februárban újra beadod a papírt, vagy e-felviben jelentkezel.
2011. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem én , amit mondasz, csak lehet,hogy rosszul fogalmaztam, mert az a lényeg,hogy jövőre ng-n legyek és államin.

ha nem felvételizek újra, csak beadom a jelentkezést akkor ng-n leszek jövőre csak nem államin..

át lehet vhogy úgy jelentkezni,hogy mondjuk ha sok kreditet teljesítek, vagy olyan jól tanulok akkor átkerülök államira és másik szakra is??

2011. júl. 19. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen át lehetett volna, de most már nem igazán, ha át is tennének, akkor is csak költségesre! Barátnőm volt úgy, hogy turizmus-vendéglátáson kezdett, az nem tetszett neki, beadta a jelentkezését egy másik szakra bgf-en belül, felvették, és egy csomó turizmusos tárgyát elfogadták.
2011. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és ez sajnos nem ilyen könnyedén működik amúgy sem ez a költségesről államira kerülés. én ilyenre még nem hallottam példát, ellenben a fordítottjára...:)
2011. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tehát akkor nincs olyan mint néhány sulinál, h elég elérni a pontszám 80%át és át lehet jelentkezni?

csak úgy tudom ha elérem az állami ponthatárt és a kreditjeimet beszámíttatom????

egy állami szakról a sulin és karon belül nem lehet átjelentkezni szintén államira???

2011. júl. 20. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos ilyet nem lehet, max költségesre vennének át. Gondold csak át, ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná akit nem vesznek fel !
2011. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!