Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika átjelentkezés,...

Anglisztika átjelentkezés, hová és hogyan? Illetve egyéb problémák.

Figyelt kérdés

Családi okok miatt nem tudtam februárban jelentkezni a felsőoktatásba, amik most megoldódtak, de sajnos csak a pótfelvételi maradt.

Anglisztika szakra akartam menni, és most az egyetlen ilyen (nem levelezőn, Bp. közelében) csak a Kodolányi volt, így oda jelentkeztem. De minél hamarabb szeretnék átmenni ezek valamelyikére: ELTE/Károli/Pázmány.

Szerintetek melyiket válasszam? Illetve mik kellenek az átvétel teljesítéséhez? Mi a legkorábbi időpont, amikor megpróbálhatom?

A Kodolányis anglisztika ér valamit? És szerintetek, ha ott az ideje, milyen minort érdemes mellé választanom?


(Elsősorban fordítással, írással, irodalommal (akár tolmácsolással is) szeretnék foglalkozni, illetve továbbfejleszteni. Erősen fontolgatom a külföldre költözést.


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni és mindenkinek további kellemes napot kívánok! =)


2011. aug. 20. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézz utána, mik a szabályok ott az átvételre, de szinte kizárt, hogy ezek az egyetem szívesen vesznek át embert a Kodolányiról. Ha meg is teszik, csakis rosszabb feltételekkel (fizetősre stb.). Ennél sokkal egyszerűbb megoldás, ha egyszerűen újrafelvételizel jövőre. Ha most már ekezded a KJF-t, legfeljebb utólag megpróbálsz valamit beszámíttatni.


Csakm ég egy megjegyzés. Ezt írod: "Elsősorban fordítással, írással, irodalommal (akár tolmácsolással is) szeretnék foglalkozni, illetve továbbfejleszteni. Erősen fontolgatom a külföldre költözést."

Nos, azt nem tudom, hogyan akarod későbbiekben az irodalmi ismereteidet kamatoztatni, de az összes többihez felesleges elvégezni az anglisztika szakot. Pesze sokan azt hiszik, hogy ez kell, de ha csak a nyelvtudásodat akarod fejleszteni, azt egy nyelviskolában is meg tudod tenni. Fordítóképzéshez meg legtöbbször nem követelmény a nyelvszak. Ezeken érdemes elgondolkoznod.

2011. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Károli
2016. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan egy évet legalább végezz elott ahova fölvettek
2016. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Pázmány meg Piliscsabán van
2016. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A Pázmány meg Piliscsabán van"


- Az anglisztika Budapesten van.

2016. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!