Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt hogyan mondják németül,...

Azt hogyan mondják németül, és angolul, hogy ebben az iskolában tanulok, ezen a karon, és ezen vagy ezen a szakon?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. a BGF-en tanulok, a külker karon, NG szakon. Ezt hogyan mondják ezen a két nyelven? Az előljáró szavakat nem tudom, hogy mik legyenek.

A BGf az angolul Budapest Business School

külker kar : college of international manamgement and business

NG: international Business

ebből hogy rakok össze egy mondatot?

És németül ugyanez hogy van? Egyedül a BGF nevét találtam meg, wirtschafthochschule Budapest a neve.

Igazából állásinterjúra kellene, de fogalmam sincs :(

Tudna vki segíteni?


2011. júl. 19. 20:46
 1/5 anonim válasza:

Németul tudom csak,legalabbis megprobalom pontosan leforditani


Ich lerne an die Wirtschafthochschule Budapest,und habe Aussenhandel als fach.


Valahogy igy

2011. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a BGF-en tanulok, a külker karon, NG szakon"


I study international business at BGF at the department of international manamgement and business.


Persze a BGF-et is lefordíthatod (Budapest Business School), de felesleges.

2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőébe nem tudok belekötni,igaz nem is tudok nagoyn németül, csak annyi, hogy egyetemen ha tanulsz, az már studieren nem lernen. Ez csak valamiféle kiegészítés. =)
2011. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Németül helyesen:


Ich studiere an der Wirtschaftshochschule (von) Budapest, im Fach Internationale Wirtschaft.

(A BGF-en tanulok nemzetközi gazdálkodás szakon.)

vagy

Ich studiere Internationale Wirtschaft an der Wirtschaftshochschule (von) Budapest.

(Nemzetközi gazdálkodást tanulok a BGF-en.)


A kar nevét nem lényeges mondani.

2011. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2011. júl. 21. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!