Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem iskolában hanem tanfoly...

Ha nem iskolában hanem tanfolyamon végzem el az idegenvezetői szakmát, de felsőfokon beszélek angolul és középfokon japánul, akkor van esélyem munkát találni?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakos vagyok és tolmácsnak, fordítónak készülök, de szeretnék egy B-tervet is.

Az idegenvezetőre gondoltam, mert ott van esélyem használni a nyelvtudásomat.

De nem szeretnék még egy egyetemet végezni, mert anglisztika után még jön a fordítói és már 30 körül leszek, mire elvégzem. Nem lenne jó még egy egyetemmel szórakozni.


2011. márc. 22. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn már vagy 10 éve végeztem idegenvezetöi iskolát, de akkor okj-s szakma volt egy éves iskola.

Imádtam az iskolát kitünöre végeztem, de munkát nem találtam vele MERT nem volt tapasztalatom. ìgy soha nem dolgoztam benne. lehet már másképp van, de sokat nem ér. sokat vezettem idegent külön felkérésre a munkahelymen, és imádtam, de ivatalosan soha nem tudtam csinálni.

2011. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha idegenvezetni akarsz, akkor egyetemet/főiskolát ahhoz elvégezni tuti nem kell, mert most is OKJ-s képzés keretében lehet ezt a szakmát megtanulni. Attól, hogy elvégzed a turizmus-vendéglátás szakot, még nem idegenvezethetsz, hiába tanítják ott ezt is. Az OKJ-képzés iskolai rendszerben 2év, de tanfolyamokon(ahol viszont fizetni kell, mert az előző ingyenes lenne) 6hónap alatt is el lehet végezni.

Abban is igaza van viszont az elsőnek, hogy nehéz munkát találni, mert ez egy bizalmi állás, tehát egy ismeretlenre nem bíznak csak úgy oda egy csoportot, hogy elvezesse őket...Szóval kapcsolatok kellenek. Hátrány még az, hogy angolosok szerintem sokan vannak, a japánokról, kínaiakról, oroszokról pedig azt hallottam, hogy inkább olyat keresnek, aki anyanyelvi szinten beszél, szóval egy Mo-on lakó japánt, kínait, oroszt jobban szeretnek idegenvezetőként, mint egy magyart...

De azért elvégezheted, mert a tolmács-fordító munka is hasonlóan bizalmi munka, ismerősök kellenek sokx, hogy munkához juss, tehát jó, ha minél több lábon állsz...

2011. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!