Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hét Brighton-ban (Anglia)...

4 hét Brighton-ban (Anglia) egy iskolában, ahol angolul tanulom az adott tantárgyakat? Hasznos szerintetek? Mennyire elég a 4 hét, hogyha már középszinten tudok angolul, és a beszélőkémet akarom inkább fejleszteni? L/17

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp hasznos, már az bőven jó, hogy anyanyelvi környezetben leszel egy hónapig. A legjobb ha senki nincs ott veled, aki beszél magyarul.
2010. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyiból lesz rossz, hogy meg kell majd szokni, hogy minden angolul megy (ha kéttannyelvűbe jelentkeztél, akkor ez sem lesz nehéz).

A lényeg meg az, hogy megtanulod, hogy egyes élethelyzetekben mit kell és hogyan mondani, és mivel mindenki angolul fog köszönni, ezért rád is fog ragadni egy kis szleng és ez tényleg jó. Meghallod, hogy milyen angolul beszélni tisztán, és nem magyar/amerikai/francia/ausztrál/stb. akcentussal.

Szóval ne izgulj, ha jól beszélsz angolul, akkor tényleg jól fogod érezni magad, a lényeg, hogy legyél nyitott. Mondjuk ne menj oda egy utcán lévő emberhez csak úgy beszélgetni :).

De a tanárokkal és az osztálytársaiddal beszélj sokat (főleg a tanárokkal, mert ők meg tudják érteni, mitől van szóf*sásod :))

Szóval ne stresszelj, mert jól fogod érezni magad, és ha lehet, akkor nézz szét, mert nem árt az sem, ha felfedezed Angliát, Londont. Ajánlom neked a Piccadilly Circus-ön lévő sportboltot, külön szint van mindennek, és olcsó. Aztán Oxford Street-et sem szabad kihagyni.

Pontosan nem tudom, hogy van Brighton, de ha lehet, akkor próbálj meg az új osztálytársaktól tanácsokat kérni, hogy mivel lehet eljutni Londonba (ha Brighton Anglia Ny-i partján van, akkor inkább hagyd ki. )


De ha már ilyen lehetőség adódott, akkor használd ki és érezd jól magad!

2010. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged szerintem mindenképpen menjél, és ha mennek más magyarok is akkor velük próbálj meg nem beszélni. 1-2 hét után belezökkensz a nyelvbe ha már alapból tudsz. És koncentrálj a kiejtésre hogy azon javíts!
2010. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak: Brighton Londontól délre, a tengerparton van, Anglia egyik legfelkapottabb üdülőterülete. London kb egy óra vonattal, közvetlen járattal. Egyébként hírhedten a homoszexuálisok fővárosa, de azért kedves városka :D
2010. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hasznos - te komolyan gondolod ezt a kérdést? Amellett, hogy életreszóló élmény és hosszú barátságokat is köthetsz. Brighton szuper város!
2010. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, köszönöm.

Vettem én is a fáradtságot és megnéztem, cseppett összekevertem Southamptonnal...

De 1 órás vonat szerintem nem rossz. A legjobb az, hogyha Angliába vagy, akkor ha délre mész, akkor egészen máshogy beszélnek angolul, mintha a skót "határnál" lennénk.

Franciában is a közép északi meg déli francia teljesen más, pl. csak a közép-francia területeken raccsolnak, vagy mint a németek dél, közép és észak német területei. Mondjuk a délnémet és osztrák német között is van különbség, mert a szomszédainknak van már egy halom új szava, aminek semmi köze a német nyelvhez... OFF

De visszatérve a kérdésre: szerintem mindenképpen megéri!

2010. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lehetőség. Örülj, hogy ilyeneket megtehetsz. Mennék én is. Sokat fog fejlődni az angolod. Főleg a beszélőkéd, szóval pont jó.
2010. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!