Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki felvételt nyer idén...

Ha valaki felvételt nyer idén egy főiskolára államilag támogatott szakon, akkor az esetleges felsőoktatási törvény változása után átkerülhet költségtérítésesre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy csak holnap derülnek ki a ponthatárok, de...


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha felvételt nyerek egy főiskola államilag támogatott szakára (esetemben ez a Kodolányi, de mást is megjelöltem), viszont az állam később a felsőoktatási reformok miatt megvonja a magánfőiskoláktól, illetve az általa nem kiválasztott felsőoktatási intézményektől a pénzt, akkor mi lesz azokkal, akik addig felvételt nyertek áll.támogatott szakokra?

Nem csak idén, mondjuk egy-két évvel ezelőtt is.


Átkerülnek fizetősre, vagy ők még befejezhetik államilag támogatott formában a képzést? (nyilván a kreditek teljesítése mellett)


2011. júl. 20. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha teljesíted az adott félévre előírt krediteket, akkor nem dobhatnak át költségtérítéses képzésre. Viszont ha nem teljesíted az előírt kreditek nagy részét (ezt intézménye válogatja, hogy mennyi), akkor átkerülhetsz, és a helyedre a felsőoktatási intézmény költségtérítéses hallgatói pályázhatnak.

A felsőoktatási reform keretében ugyan szűkülni fognak az államilag támogatott férőhelyek, viszont a már állami finanszírozásra felvetteket - a tanulmányi eredmény miatti átsorolástól eltekintve - nem kötelezik költségtérítés fizetésére.

2011. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, azzal tisztában voltam, hogy teljesíteni kell a megszabott kreditmennyiséget.


Inkább csak azon aggódtam, hogy attól függően, hogy a sulitól az állam megvonja a támogatást, átkerülhetek-e költségtérítésesre attól függeltenül, hogy jól teljesítettem.


Köszönöm a választ!

2011. júl. 20. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ez attól függ, hogy az adott intézmény tudja-e más módon finanszírozni magát. Ha igen, magánintézményként tovább működve saját hatáskörben eldöntheti, hogy lesznek-e olyanok, akiknek nem kell fizetni. Ha meg nem tudja, gondolom az egész iskola bezárja a kapukat.
2011. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!