Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmiféle törvény nem áll az...

Semmiféle törvény nem áll az én oldalamon?

Figyelt kérdés

4 éve járok a gimibe és eddig a házirendben majdnem hogy semmilyen jogot nem találtam ami hasznomra válhat.

most pl hiányoztam az utolsó 2 napban ( az irodalom órám pont csütörtökön és pénteken van)

na most az irodalom tanár nem fogadja el a hiányzást ő ugyanúgy megfeleltet ha hiányzok, ha nem.

és tényleg nincs benne az iskolám házirendjében semmisem erről.

minden ismerősömnek aki más suliban van. mindenkinek van ilyen a házirendben, " hiányzás esetén a számonkérést a tanárral előre megbeszélt időpontban lehet megbeszélni"

holnap lesz irodalom órám és nem tudtam elkérni a házit. mert az osztályomból senkinek sincs scannje vagy épp nem működik. elég messze lakok a többiektől. nehéz elmenni és megoldani. holnap mi lesz velem ha megfeleltet? rögtön év elején egyessel kezdjek? mit csináljak ?:(


2011. szept. 11. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Házit iskolában másold le, ha valami szöveget kell megtanulni amit lediktált akkor próbálj több ismerőst megkérni, hogy adott szakaszokat írjon le neked chat-en és tanuld meg holnapra.

Ez szerintem általában így van... hogy a tanár nem foglalkozik azzal, hogy te beteg voltál.

2011. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az ombudsman melletted áll
2011. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Először is kérdezd meg, mi volt az anyag. Egy csomó mindent a könyvből is meg lehet tanulni, ha másra nem is, erre jó.

Ha meg nem vagy ágyhoz kötött beteg, akkor menj át egy osztálytársadhoz. Mit takar az az "elég messze"? Gondolom, nem két óra utazást. Bár magad is azt írtad, hogy nehéz megoldani. Nem azt, hogy lehetetlen.


Egyébként meg az is megoldás, ha nagyon parázol, hogy késel az óráról. Amikor már lefeleltetett a tanár, akkor mész csak be. De ha írja a késést, ez akkor sem túl jó.


De mit takar az, hogy "nem fogadja el a hiányzást"? A legtöbb tanár elfogadja, HA óra elején odamész hozzá és szólsz neki, hogy nem tudtál készülni. Ha nem szólsz neki előre és felszólít, akkor viszont már egyes.

2011. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ne már, senkinek nincsen hiperszuper telefonja, amivel le tudja fényképezni és át tudja küldeni? MSN? Skype?


Amúgy is, miért kéne tekintettel lennie bármire is? Persze, ha két hétig hiányzik valaki mondjuk egy lágy kis vakbélgyulladás miatt, akkor nem kezd témazáróval. De két nap után ott volt egy hétvége, a fentebb említett lehetőségek - ennyi bőven elég pótolni, már bocs.

2011. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem. odamegyek óra elején és lebasz és azért is feleltetni fog. vagy ha mégsem akkor jól berág és szivatni fog egész évben ( ezen már túl vagyunk hiszen 2 es tanuló vagyok irodalomból. ezelőtt 5 ös voltam)

másrészt ha kések akkor az iskolám automatikusan igazolatlant ír be ... az én sulim egy köcsög. a nehéz megoldani meg azt jelenti, hogy nincs kocsi nincs bicikli. 3kilóméterre lakik a legközelebbi ismerősöm de nem tudom hogy hol a többi messzebb van. az is poén hogy irodalom órán 2 es vagyok magyar fakton meg 5 ös -.-

2011. szept. 11. 16:18
 6/8 A kérdező kommentje:
másrészről meg osztársaim ien ribancok akikre ha rámerek írni msn en csak lebasznak hogy nem igaz már hogy mindig a házit kell elkérni ...
2011. szept. 11. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyi, 3 kilométer az 40 perc séta. Ne mondd már, hogy messze van. Ennyit kell is minden nap sétálni.

Ez még csak nem is a nehéz kategória :D


Egyébként a telefon se hülyeség, azt a pár oldalt másodpercek alatt elküldi neked bárki.

2011. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy feltalálták a tömegközlekedés... nekem ezzel soha nem volt problémám, pedig én 8 km-el lakom arrébb, mint a legközelebbi ismerős, de ha nem tudtam még sem használni a buszt, mert épp nem jött úgy ahogy nekem tetszik vagy nem volt hozzá kedvem, akkor telefonáltam. Nehogy már ,hogy a 21. században ez problémát jelentsen! Arról nem is beszélve, hogy 2 napról van szó, nem hetekről, nem igaz hogy azt a két napot nem tudod pótolni... Az iskola különben sincs ellened, csak valamiért néhány diáknak ez a téveszméje. Bár az is igaz, hogy nekem is ez volt 16 éves koromban, azóta rájöttem, hogy a tanárok sem mind hülyék. Persze vannak kivételek.
2011. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!