Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-EK. Mi lapján döntik el,...

DE-EK. Mi lapján döntik el, kit vesznek fel államira, és kit költségesre, ha szinte ugyanannyi a ponthatár?

Figyelt kérdés
Az állami p.h. 280, míg a költséges 279. Nekem 294 pontom van, és első helyre jelöltem be. Az SMSben is azt írták elértem az állami ponthatárt. De nem értem, hogy ilyen esetben mi alapján döntik el, ki melyikre megy.
2011. júl. 21. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
ha az államit írtad be, akkor arra mész. :)
2011. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jesszus istenem, a jelentkezések alapján. Ha te előbb jelölted az államit, és oda elég a pontod, akkor felvesznek.

simán lehet, hogy valaki már nem tanulhat államin, ezért muszáj költségest jelölnie, habár magas a pontja, vagy mint sokan mások, nem érti a felvételi pontok meghatározásának módját, és úgy gondolja, jól jár, ha a költségest jelöli előre. Így közel azonos ponttal rendelkező emberek jelentkeznek a 2 finanszírozási formára, és mivel a ponthatár a jelentkezők pontjától függ, simán kialakulhat ilyen. De az is lehet, hogy költségesre egyetlen embert vettek fel, és az ő pontja a ponthatár. Csomó forgatókönyv lehet.

2011. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!