Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi "életről" szeretnék...

Egyetemi "életről" szeretnék infókat gyűjteni. Hogy zajlik ez ez egész? Pl. Én állítom össze az órarendemet? Naponta kb hány órám lesz? 45perces egy óra? Egy órán kb hányan vannak jelen?

Figyelt kérdés

Mivel fizetősre vettek fel,azt szeretném megtudni,hogy a félévekre előre kell teljes összegben fizetni?

(MISKOLCI EGYETEM-GAZDÁLKODÁSI ÉS MENEDZSMENT)


2011. júl. 22. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen, te állítod össze az órarended!

Az előadások fixek, azon nem tudsz választani. Gyakorlatokból meg az időpontot tudod kiválasztani, megvan adva néhány időpont.

És vannak szabadon választható tárgyak, ezek közül neked kell néhányat választani.

Arra viszont készülj fel, hogy a jobbak mindig hamar beszoktak telni, úgyhogy résen kell lenni kurzusnyitáskor.

Annyi órád lesz, ahogy össze bírod állítani az órarendet.

Tavaly nekem hétfőn 12:00-tól 21:30-ig órám, kedden meg csak egy órám volt, az is négytől.

90 perces egy óra.

Előadáson sokan vagytok, gyakorlaton kevesen.

A többi kérdésre nem tudom a választ.

2011. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi :)

és ezek a kurzusnyitások mikor vannak? első sulis napon?

2011. júl. 22. 12:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Majd minden hivatalos infót megkapsz az egyetemtől. Egy óra min. 90 perc, szüntetet sem szoktak tartani közben. De előadások szoktak tömbösítve is lenni.
2011. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz majd egy értesítő levelet, abban benne lesz minden. Egyébként szerintem kurzusnyitás a regisztrációs héten, de ez csak találgatás, én is most készülök az egyetemre.
2011. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Első pár napban mi lesz?:D Mármint egyből tanulás? Gondolom itt nincs ilyen ismerkedés a tanárokkal,ki hova járt suliba,milyen tanulmányi átlaga volt,stb..
2011. júl. 22. 12:57
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Én az ELTE-re jártam, de azért megpróbálok válaszolni.


Ismerkedés nincs, rögtön tanulás. A tanárok sem igazán érdeklődnek a hallgatók iránt. Csak savanyú képpel ledarálják a mondanivalójukat és kész. Valószínű név szerint sem fognak ismerni.


Első évben általában kötelező órák és előadások vannak, amik fix időpontban vannak. Nem Te döntöd el. Esetleg gyakorlatnál... választhatsz két-három időpont közül.


Általában dupla órák vannak. Tehát 2x45 perc egyben. De nekem volt 3x45 és 4x45 perc is, közben egy 15 perces szünettel.

A gyakorlatok változó hosszúságúak. Lehet szintén 2x45 perc, de nekem volt 8 órás gyakorlatom is. Igaz én olyan szakra jártam.


Egy nap átlagosan 2-3-4 dupla óra. De ne úgy képzeld el, hogy mondjuk 8-tól 2-ig bent vagy és vége. Mert lehet hogy úgy vannak az időpontok, hogy közben 1-2 óra üres időd van, amíg nem nagyon tudsz mit csinálni. Maximum lemész a gépterembe és netezel addig. Így pl lehet hogy csak 2-3 dupla órád van, de bent vagy reggeltől estig.

2011. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez lemaradt:


Agy órán annyian vannak jelen, ahány fős az évfolyam. Gyakorlatokon általában kevesebben, mert akkor fel vagytok osztva.

De pl előadáson nálunk elsőben 120-an voltunk. Aztán utolsó években ahogy fogyott az évfolyam, egyre kevesebben: 30-an, 20-an. Meg hát előadásra nem kötelező bejárni, így lehet hogy nem lesz ott mindig mindenki.

2011. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"90 perces egy óra."


Ez így nem igaz, bár nyilván egyetem/kar függő. Nem is egy olyan előadásom volt, ami heti 3 órás, egy napon megtartva, 45 perc előadás, utána 15 perc szünet, ez 3-szor egymás után. De olyan előadásom is volt, ami csak heti 1 órás (azaz 45 perces).

2011. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy órán annyian vannak jelen, ahány fős az évfolyam."


Tapasztalataim szerint ez mondjuk az első 1-2 hétre jellemző, utána kezd fogyni a órán jelen levők száma. A félév végére csak a legjobbak tartanak ki. :) Persze, kivétel, ha olyan a tanár, de nem igazán jellemző.

2011. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

" Meg hát előadásra nem kötelező bejárni"


Ezt is veszélyes így kijelenteni, ELTE-n is van már úgy, hogy kötelező az előadásra járni, bár ritka és szakfüggő persze.

2011. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!