Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi "életről" szeretnék...

Egyetemi "életről" szeretnék infókat gyűjteni. Hogy zajlik ez ez egész? Pl. Én állítom össze az órarendemet? Naponta kb hány órám lesz? 45perces egy óra? Egy órán kb hányan vannak jelen?

Figyelt kérdés

Mivel fizetősre vettek fel,azt szeretném megtudni,hogy a félévekre előre kell teljes összegben fizetni?

(MISKOLCI EGYETEM-GAZDÁLKODÁSI ÉS MENEDZSMENT)


2011. júl. 22. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Pár éve végeztem, akkor talán a TVSZ-ben is benne volt, hogy nem kötelező bejárni.

Persze elképzelhetőnek tartom, hogy van olyan szakon olyan tárgy az országban, ahol katalógust írnak előadáson is.

Ezzel kapcsolatban felvetődött bennem néhány kérdés: ha valaki nincs bent valaki, azzal mit csinálnak? Nem vizsgázhat, vagy mi? És ha valaki beteg? Orvosi igazolást kell vinnie a tanárnak mint az "oviban"?

2011. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlevők száma exponenciálisan csökken ahogy telnek a hetek (lehűlési görbéhez hasonló), majd konvergál egy adott értékhez (=elhivatottak számához) egészen a ZH/vizsga előtti előadásig, ahol törés van a függvényben, hirtelen megnő a hallgatószám, de ekkor se éri el már a kezdeti maximumot. A félévek elteltével hasonlóak a függvények, csak a kezdő maximális érték feleződik/harmadolódik, az elhivatottak száma is kis mértékben csökken, de a függvény értékkészlete szűkül, a függvényünk laposodik.

Msc képzésben már szinte mindenki elhivatott, egész lapos lesz a függvényünk, már-már konstans.

2011. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ezzel kapcsolatban felvetődött bennem néhány kérdés: ha valaki nincs bent valaki, azzal mit csinálnak? Nem vizsgázhat, vagy mi?"


Pontosan.


"És ha valaki beteg? Orvosi igazolást kell vinnie a tanárnak mint az "oviban"?


Senkit nem érdekel, hogy beteg vagy.

2011. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

14:39, ezt nagyon jól leírtad! :D



"Pontosan."

Nálunk szerencsére nem volt ilyen "fasizmus", hogy aki egyszer nem jön előadásra, annak ugrott az éve. De még nem is nagyon hallottam ilyenről.

Inkább az volt a jellemző, amit 14:39 leírt. :)

2011. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"hogy aki egyszer nem jön előadásra, annak ugrott az éve"


Ezt hol olvastad? Nem egyszer, hanem négyszer. Ugyanolyan szabályok, amelyek a gyakorlatra vonatkoznak.

2011. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez a bejárjak vagy ne egy érdekes dilemma.

Amit írok ELTE-élmény.

Volt olyan, ahol kötelező volt, mert vezették a katalógust. Volt vagy 6 ilyen előadás. Az egyiknél volt értelme, a többinél nem. Semmit nem ért az előadáson bent ülni, mert azoknak az előadásoknak a színvonala 0 volt (mielőtt valaki kérdezné, TTK).

Ahol kötelező volt a bejárás és volt értelme, ott az oktató felkészült volt, olyanokat mondott, ami tényleg nélkülözhetetlen volt.


Általában igaz, hogy az előadásokon való jelenlét nem kötelező. Sokszor úgy éreztem, hogy időpazarlás.

Példák:

- algebra előadásból buktam, amikor bejártam; csak könyvet olvasva, a gyakorlatokon szándékosan nem figyelve 5-öst kaptam

- analízis esetében be sem mentem előadásra (2. félévben); amikor 1. félévben mindig ott voltam, kettest kaptam; 2. félévben a könyvet olvastam, sokat gyakoroltam és sikerült jelesre

Tehát sokszor több értelme volt olvasni és nagyon sokat gyakorolni. Előadásra járni időpocsékolás volt.

2011. júl. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!