Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE kémián milyenek a vizsgáz...

ELTE kémián milyenek a vizsgáztatók?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Megvan, de nem blog:

[link]

Nem tudjuk ki készíthette, de sokan osztottuk a véleményét. Néhány helyen sokkal negatívabban fogalmaztam volna a helyében.

2011. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Beleolvastam és találtam olyat, ahol túl jó véleményt közöl. A hallgatókról, a karok közötti különbségről nekem más a véleményem, de így legalább nem csak engem olvashatsz.


Röviden: matek az egyik legpocsékabb hely az ELTE TTK-n belül. Ugyanaz a posvány, ami kémián, de sokkal reménytelenebb, sokkal több megaláztatással.

2011. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszaid, még azt szeretném kérdezni, hogy a kémia szakon belül milyen nehéz a matek? ja igen engem a gyógyszervegyészet érdekel :) kösz előre is :D
2011. júl. 26. 10:13
 14/17 anonim ***** válasza:

A gyógyszervegyészetről tudom, hogy a "normál" kémiához képest sem egyszerű.

Matek kb. egy alapos emelt szint a kémián.

Hát, nem akarom elvenni a kedved. Tegyél egy próbát, aztán meglátod milyen a valóságban. Annak ellenére, hogy rajongtam a kémiáért és a matekért, jártam nemzetközi versenyekre is, nekem a TTK-n belül ez a két szak maga a pokol volt.

A tananyagot általában nem adták le rendesen, de ettől az oktatói csapattól nem is lehet sokat elvárni. Ennyire képesek. Szerintem emberileg is alkalmatlanok rá. Még összességében is azt mondom, hogy az egész egyetem legalja a TTK, azon belül is ez a két szak.


Nem beszélve a tanított anyagok aktualitásáról. Máshol sokkal életszerűbbek, sokkal naprakészebbek. Például a TTK/IK még mai napig is híve a c+ és egyébnek. A legutolsó noname helyen is már indulásnak java van.


Minden gyakorlatnak csúfolt foglalkozás semmi ahhoz képest, ami máshol ment.


Azt persze elismerem, hogy vannak a Karon belül jó oktatók és vannak hallgatók által elért, nem bundázott eredmények, de a feltételek nincsenek meg, hogy bárki elérhesse, akinek van tehetsége, szorgalma.

2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönök szépen minden segítséget, ha nem vagyok terhedre, még kérdeznék ha lesz valami :)persze csak ha nem gond
2011. júl. 26. 15:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Nem gond, nyugodtan :)

2011. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nos ide járok már lassan két hónapja, és sajnos minden amit leírtál igaz, de folytatom amíg tudom, rengeteg meló és tanulás van, rengeteg szívással. Amúgy te most hova jársz/ hová mentél az elte után?
2011. okt. 13. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!