Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Mennyi szabadidőtök...

Orvosisok! Mennyi szabadidőtök van a sok tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Úgy összességébe értem, de pl. arra is kíváncsi lennék, hogy aki koleszos, és hazajön hétvégén, mennyi ideje van a családjára és/vagy a barátaira? Egyébként minden évben van nyári gyakorlat?
2011. júl. 23. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyan nem vagyok orvosis,de orvosira megyek..gondolom mint te is:D 2 végén pl nincs gyakorlat,mert akkor vannak záróvizsgák anatómiából,biokémiából ha jól tudom.
2011. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Orvosnak szeretnék menni, de nekem még van egy évem. Már csak azt kellene eldöntenem, hogy ÁOK vagy FOK. :D
2011. júl. 24. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyén függő. Az elején a legnehezebb, mert akkor az embernek fogalma sincs miből mennyit lenne érdemes, mennyit kell tanulni:D függ attól, mennyi vagy lelkiismeretes, maximalista, meg lelkis. Meg persze, hogy milyen gyorsan jegyzed meg a dolgokat, milyen könnyen ragad meg benned a tudás. Fontos, hogy itt azért a zseninek is KELL tanulnia, van sok dolog, amit csak bemagolni lehet. De emellett sok dolgot kell érteni is. Érdemes egyes tárgyakból óráról órára tanulni (pl. anatómia), van olyan is, amikből elég a számonkérésekre. Az embernek ki kell tapasztalnia. Ha átlagosan vagy okos, és nem mindenből az ötösre hajtasz (mert nem attól lesz jó orvos valaki, hogy mondjuk biofizikából ötös...), akkor havi 1-2buli, hetente 2-3nap ilyen 3órára simán belefér a család meg a barátok. Én is vidéki vagyok, ha sokat kellett tanulni, én simán nem mentem haza. Emiatt mondjuk volt, hogy 1 hónapig nem voltam otthon. Vizsgaidőszakban viszont ki se dugtam az orrom otthonról, akkor muszáj volt mindent kizárni és tanulni. Meg a számonkérős heteken se nagyon fért bele a lazulás, de közben azért lehet. Az első 2-3évet kell kibírni, aztán könnyebb:) sok sikert nektek:)
2011. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ!:)
2011. júl. 24. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon emberfüggő:) Van aki nehezebben tanul, van aki könnyebben.

Nekem nagyjából így nézett ki a dolog:

Első év elején az anatot még próbáltam rendszeresen tanulni, de hamar feladtam. Valahogy ez sosem volt az erősségem sajna:D Úgyhogy inkább áttértem a "demó (számonkérés) előtt mindent bele" tanulásra:) Az első félévben nagyjából felméri az ember, hogy milyen gyorsan tanul, mennyire ragadnak rá könnyen a dolgok, így már könnyebb kalkulálni. Szóval számonkérés előtt kijelöltem x napot és megtanultam az anyagot.

Hétvégén szinte sosem tanultam, mert távkapcsolatban vagyunk a barátommal, és csak akkor tudunk találkozni. Persze azért húzósabb időszakokban (mert hát ugye az összes demót egy rakáson van....) néha előrébb kellett helyezni a tanulást:(

Nem vagyok bulizós, szóval a hajnalig tartó részegedéseket és táncmulatságokat inkább kihagytam. De persze szórakozni eljártam hetente egyszer kb. (Ez kb. a kocsmába ücsörgést, iszogatást, beszélgetést jelenti nálam, plusz néha egy-két házibulit).

A vizsgaidőszak viszont teljesen más. Szinte reggeltől estig tanulás:( Kajakor egy kis pihi, meg este egy kis séta, hogy szellőztessem a fejem:D


Szóval összefoglalva szerintem az embernek van ideje, ha rendesen beosztja az idejét:)

2011. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2011. júl. 25. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!