Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha fellebbezek akkor át tudok...

Ha fellebbezek akkor át tudok kerülni nappali államira?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy felvettek egyetemre de levelező állami helyre, és szeretnék átkerülni nappali államira, hogy lehetséges ez?, ismerőseim szerint fellebbezhetek a döntés ellen, mások szerint meg csak nappali fizetősre vennének fel, és nekem csak az állami lenne a jó, amugy meg csak 2 ponttal maradtam le a nappaliról, így van esély fellebbezni, vagy vmi más ötlet?
2011. aug. 1. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez így esélytelen. Ha lehetne, mindenki ezt csinálná.
2011. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kerülhetsz át se nappalira se nappali költségesre! Ez a rangsorolás és a ponthatárok lényege!! Különben mindenki össze vissza ugrálna. Ezért vannak a rangsorok, hogy ezt elkerüljék.

De a legbiztosabb módja annak hogy kiderítsd ha felhívod az iskolád tanulmányi osztályát...

2011. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen indokkal nem lehet fellebbezni. A felsőoktatási intézményhez kell kérvényt benyújtani, hogy szeretnél nappali tagozatra átjelentkezni, de van olyan intézmény, ahol ez csak aktív félév után lehetséges. És valóban nagy a valószínűsége, hogy csak költségtérítéses formában helyeznének át nappali képzére, de erről érdeklődj ott, ahová felvettek!
2011. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hahh jó vicc...

2 pont? 1 pontot se méltányolnak nemhogy kettőt. Kb senkit nem érdekel a 2 pontod, ahogy írták is, a ponthatár arra van hogy addig felvesznek utána nem. Még ha fejenállsz akkor sem.

Fellebbezni akkor lehet ha a felvi hibájából nem számoltak el valami pontot neked és ezért csúsztál le.


Néha 1 ponton múlik egy felvételi néha 1 méter híjján nem gázolnak halálra. Ez van ebbe bele kell törődni.

Amúgy engem is 2007-ben 1 pont híjján nem vettek fel. Most egy fél év és végzek az egyetemen.


Amúgy az egyetem sem fog méltányosságból áttenni államira ezért ezt komolyan veszik. 2 félévet lehúzol költségesen, utána ha jól tanultál átvesznek államira. Előtte a két szép szemedért nem az tuti.

2011. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!