Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ingyenes OKJ estin? És az...

Ingyenes OKJ estin? És az egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egyetemre járok, egy 4 féléves képzésre. Hogyha ezt elvégzem, még mindig csak 21 éves leszek, így elméletben beleférek az ingyenes OKJ kategóriába, viszont már lesz egy "szakmám". Egy ismerősöm egyetem mellett járt esti OKJ-ra, és ingyenes volt számára a képzés, holott ő mellette ugyan úgy egyetemre járt, mint én.

Szóval az érdekelne, ez mennyire működne. Csak és kizárólag estin gondolkodom, mert novemberre várom a kislányomat, és egy nappali képzést nem tudnék bevállalni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 2. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az ismerősödet, hogy neki bevált-e?! Mennyi van még vissza a fősuliból? Mert ha addig megszületik a baba, nehéz lesz fősuliba, OKJ-s tanfolyamra járni és még babát nevelni. Még ha segítséged is lesz. Gratulálok! Jó egészséget és kitartást a picihez!
2011. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Először is köszönöm a választ.

Már csak 1 év van az egyetemből, és egyetem UTÁN szeretnék egy OKJ-t bevállalni, estin, a gyerek mellett. Az ismerősömet azért nem tudom megkérdezi, mert ez az intézmény csak művészeti képzéssel foglalkozik (ő éppen fotózást tanul), és én nem ezen a területen szeretnék tanulni.

2011. aug. 3. 00:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már van felsőfokú képesítésed, nem ingyenes, de nézz ki egy sulit és kérdezd meg ott, az a biztos.
2011. aug. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jajj ne haragudj,de meg tudnád mondani,hogy a barátnőd hova járt fotós képzésre? Nagyon nagyon fontos lenne,ez után kajtatok már mióta. És ha esetleg tudsz e valamit róla,hogy milyen volt a képzés vagy csak megadod mondjuk a nevét,hogy meg tudjam keresni nagyon megköszönném.!


A kérdésedre válaszolva pedig:

Az egyetem elvégzése után mindenképpen már csak fizetősre tudsz menni. Ha még a maradék 1 évedben elvégzel egy okj-st akkor azt tudod államilag finanszírozottan is,mivel még nincs szakmád. De szerintem a baba mellett, egyetem mellett nem lenne ezt könnyű megoldani...

2011. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ment a privát!


Köszönöm a válaszokat! Nekem is ez a problémám, hogy egyetem, és baba mellett nem tudnék még egy OKJ-t is bevállalni, csak egyetem után.

2011. aug. 4. 00:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm,megkaptam:) Írtam is a lánynak,remélem jó embert találtam meg:)
2011. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akar válaszolni,pedig nagyon fontos lenne:(
2011. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!