Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász szerettem volna...

Közgazdász szerettem volna lenni, de látom, hogy idén még többen jelölték ezeket a szakokat, mint tavaly. Nem lesznek egy kicsit túl sokan? Maradjak az eredeti célomnál?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen a legjobb a közgazdász képzés?
2011. aug. 3. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Közgazdászokra nincs szükség sehol. Ha el is végzed, munkád már nem lesz, mehetsz majd lapátolni vagy árufeltöltőnek...
2011. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát idővel biztos telített lesz.Úgy jár majd mint a jogász képzés, túlképzés van, de sokan jelentkeznek és csak tornázzák fel a pontokat, utána meg alig találni állást. Amúgy szerintem a Corvinus a legjobb.
2011. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass.. :DD


Ha jó helyen végzed (pesten BGF vagy Corvinus vagy valamelyik vidéki tudományegyetem) akkor van értelme, ha máshol akkor annyira nem. És csak pénzügy-számvitelre menj vagy gazd menre! marketing meg ilyenek nem jók!


és persze az ilyenek is jók hogy alkalmazott közgáz, gazdelemző.. szóval ezek a nehezek jók.


gondolj bele hányan végeznek gagyi helyen, ők nem jelentenek versenyt ha te jó helyen végzel, ha beszélsz 1-2 nyelven felsőfokon akkor meg főleg nem! a psz-ről pl úgyis sokan kibuknak, szóval nem jelent sokat, hogy mennyien jelentkeznek ha úgysem végzik el.

2011. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen közgazdászra gondolsz... Szerintem az üzleti része (mint pl. gazdálkodás és menedzsment), valamint az ilyen turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing féle szakok eléggé telítettek, ezek eléggé népszerűek mostanság, és szerintem ennyire nincs szükség a munkaerő piacon. A klasszikus értelemben vett közgazdászokra viszont van kereslet, pénzügy számvitelesek pl ritkán maradnak munka nélkül, vagy a különböző elemzők. Szerintem is a Corvinus a legjobb.
2011. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze, ha van hátszelecskéd, és alád rakják a jól fizető állást, akkor ne hallgass rám...amúgymeg majd meglátod, hogy igazam van, a közgazdászok 90%-a a munkanélküliek táborát gyarapítja...
2011. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

14:33

Te vagy unatkozó mérnökpalánta vagy (kíváncsi vagyok elvégzed-e) vagy nincs diplomád (:

Támaszd már alá ezt a 90%-ot, mert ezt csak ideböfögöd de kb ennyi. Az előtted szólók szépen leírták, az első kivételével, hogy miről is van szó. A te hozzászólásod teljesen haszontalan trollkodás csupán.

2011. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az hát, unatkozok, és trollkodok, a realitások meg ne zavarjanak meg téged :) Én Miskolcon élek, itt sajnos azt kell mondjam, ez a helyzet. Rengeteg a végzős közgazdász,egyiknek se jut munka - nemhogy a közgazdászoknak,de a többdiplomás szakembereknek sem. Mielőtt elkezdenél kötekedni, talán neked kéne utánanézned egy kicsit jobban a dolgoknak. Tekints meg pár álláskereső oldalt...jobline meg mittudomén, mindenhová szakmunkás meg mérnök kell, jogászt és közgazdászt senki se keres. Futószalagon érkeznek az egyetemekről, és már 7-8 éve nem tudnak elhelyezkedni. Ismerek több ilyet is, aki kénytelen segédmunkát vállalni, hogy ne dögöljön éhen a közgazdász diplomájával.

Jelenleg a pályakezdő jogászok/közgazdászok számára nem sok lehetőség van. Vagy kimegy külföldre, vagy kulimunkát vállal, vagy megy a híd alá csövelni.


A vágyaid nem befolyásolják a tényeket, aranyhaver - NINCS rájuk kereslet.

2011. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ÚÚRISTEN:DD


Hát igen, elvégre Miskolc a világ közepe, ha ott nincs munka, sehol nincs. :DD

2011. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

miskolcon semmivel sem lehet elhelyezkedni mert egy cigányváros tele digókkal, ott csak ha fémet gyűjtesz akkor van munkád:D


A közgazdász igen is keresett szak, rengeteg helyre el lehet vele helyezkedni.Kezdjük ott, hogy hiába jelentkeznek sokan oda kihull a többség, töredéke szerez csak diplomát, szóval az, hogy a legnépszerűbb szakok közt van nem jelent semmit, ha beszélsz nyelvet és rendesen tudod a szakmát akkor könnyen el lehet helyezkedni vele.

2011. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A legjobb sulik közgázra meg corvinus, bgf, pannon egyetem.
2011. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!