Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász szerettem volna...

Közgazdász szerettem volna lenni, de látom, hogy idén még többen jelölték ezeket a szakokat, mint tavaly. Nem lesznek egy kicsit túl sokan? Maradjak az eredeti célomnál?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen a legjobb a közgazdász képzés?
2011. aug. 3. 14:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja hát persze, az ország 3. legnagyobb városában nem lehet elhelyezkedni, az bagatell...nektek nyilván a seggetek alá nyomta apuka a melóhelyet :)


"A közgazdász igen is keresett szak, rengeteg helyre el lehet vele helyezkedni"


Ti melyik bolygóról jöttetek? Most komolyan :DDD mert hogy az elmúlt években nem a Földön jártatok, az 100 százalék :D

2011. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

miskolc az egy digótanya ahogy már írtam, az egyik legelmaradottabb legkoszosabb város az országban, borsodban amúgy is nincstelenség van, ott semmivel nem kapsz munkát.

Nem miskolcon kell élni aztán lesz munka.

Pl közép magyarosrszág vagy dunántúl, székesfehérvár, győr veszprém itt van munka.

Olyan cigányvárosban persze hogy nincs mint miskolc, menekül onnan mindenki.

2011. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Veszem észre,mekkora kereslet van a közgazdászokra az országban :D Akármelyik álláskereső lapot nézem meg, mindenhol szakmunkást és mérnököt keresnek, közgazdász, jogász senkinek se kell.


Aki ebből akar megélni,az külföldön próbáljon szerencsét...

2011. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

meg sem nézted, csak profession.hu-n néztem és most van 50 állás közgazdászoknak, akkor miről beszélünk?

Könnyű csak úgy beírogatni ide hülyeségeket alaptalanul.

2011. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért ne csak úgy nézd az állásajánlatokat, hogy KÖZGAZDÁSZT felveszünk, hanem mondjuk HR-est, könyvelőt, elemzőt stb stb... Azért közgazdász végzettséggel elég széles palettán lehet elhelyezkedni, így aki jó helyen, komoly szakon végez, annak lesz és van is munkája, viszonylag magas fizetséggel. Nálunk a legtöbben már egyetem mellet is találnak munkát, így szerintem az teljesen alaptalan, hogy nincs rájuk kereslet.
2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Már az elég gáz, hogy szerinted a közgazdászok 'közgazdászként' vannak az álláskeresésekben. Hát igen, ilyen sehova nem lesz írva, hogy KÖZGAZDÁSZT KERESÜNK, viszont olyan hogy pénzügyest, kontroller, business analyst, financial analyst, marketing manager, marketing associate, marketing intern, HR manager, könyvelő, business development manager, creative director... soroljam?

Már ha felmész origo-n ahol van az álláshirdetéses link, eleve a pénzügyes terület alatt van 500-600 állásajánlat, a marketing alatt is 100-200, stb.


Sokkal egyszerűbb lenne, ha kerülnéd a témákat amihez nem értesz. Nem kell okoskodni.. mindenki úgyis lehurrogott már.


A pénzügyesek a mérnökök mellett a legkeresettebbek, ezt cégvezetők is elmondják akárhányszor felmérések vannak, mindenhol lehet hallani, hogy pénzügyesek kellenek. Aki jó helyen végez és tud nyelven, már az előtt eltud helyezkedni hogy megkapná a diplomát.


Csak azért mert divat azt mondani hogy 'a közgazdászokból nem kell több' nem jelenti, hogy így is van. Dokumentált tény, hogy kellenek.

2011. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki lehurrogott? :DD maximum pár "szakmabéli", akik sehol se tudnak elhelyezkedni, és most savanyú a szőlő nekik :D Értem én, semmi gond...


Már akkor se volt igény a közgazdászokra, mikor középiskolába jártam. A vágyaitok sajnos nem befolyásolják a tényeket - túltermelés van belőlük, a hátszeleseknek jut munka, a többinek nem. Legalábbis idehaza nem.


Arról is de megfeledkeztetek hirtelen, hogy külföldről (főleg délről meg Kínából) áramlik hozzánk a külföldi munkaerő, és ha a fejesek választani kényszerülnek egy frissdiplomás pályakezdő, meg egy sokéves szakmai tapasztalattal rendelkező külhoni közt, akkor az utóbbira fognak voksolni.

2011. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerinted ha szakmabéliek lennénk és nem tudnánk elhelyezkedni akkor azt mondanánk, hogy 'persze, menj közgazdásznak!!! mindenhol azt keresik!!' közben meg munkanélküli közgazdászok vagyunk?! szerinted ebbe hol a logika?


Különben meg, ennyi erővel semmilyen szakmát nem érdemes tanulni, mert úgysem a pályakezdőket keresik hanem a tapasztalt munkaerőt.. nem tudo miért gondolod, hogy ez csak a közgazdászokkal van így, ez mindenhol így van.


És igen, eddig itt kb mindenki lehurrogott mivel a tények magukért beszélnek. Már ez elég vicces volt, hogy az álláshirdetésekben nem keresnek gazdasági emberek mikor azzal vannak tele a hirdetések..

2011. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!