Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kollégiumban lakni?

Milyen kollégiumban lakni?

Figyelt kérdés
Mi jó benne? És mi rossz ?
2011. aug. 3. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

-Nem kell elkéredzkedni anyutól/aputól, ha bulizni szeretnél.

-Nem nagyon van magánéleted.

2011. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó az nincs benne. Max. annyi, hogy olcsó, de még az se igaz minden kolira, és akkor már inkább dolgozok többet és lakom albérletben.

Rossz meg az összes többi dolog.

2011. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy nincs magánélet ott ?
2011. aug. 3. 14:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem muszáj lesz koliba járnom mert messze van a suli.Csak nem tudom hogy milyen ott.
2011. aug. 3. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossz:

ha peched van 3-4 emberhez is alkalmazkodnod kell, akiket nem válogathatsz meg, lehet hogy valamelyiket borzasztóan fogod utálni, mégse tehetsz semmit

átjáróház lesz a szobád, mindenki barátja ott lóg, sose tudsz egyedül lenni

sok helyen közös a fürdő, folyton várni kell

nem tudod felvinni magadhoz a pasid/csajod

ha a folyosón buli van, se aludni, se tanulni nem fogsz tudni


Jó:

sok csoporttársad közel lesz hozzád, együtt tudtok tanulni, rögtön tudsz segítséget kérni, bármire is lenne szükséged

ha jó szobatársat kapsz, életre szóló barátságot köthetsz

bulizhatsz, amikor akarsz, így lesznek a legjobb spontán bulik

2011. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok, amúgy sok múlik azon, milyen koli. Egyik barátnőm olyan koliban van, ahol egy ilyen 'koli szoba' tulajdonképpen 2 szobából 8egyik 2, a másik 3fős) és egy hozzá tartozó külön fürdő és wc-ből áll. Az én egyetemem kolijában viszont 4-5en vannak egy nagy szobába és egy folyosóra jut egy csoportos zuhanyzó meg egy wc. Értelemszerűen az első sokkal több magánszférát biztosít és kellemesebb.
2011. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor jobb lenne az albérlet..De azt csak 18 évesen lehet bérelni ugye?
2011. aug. 3. 15:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan évem, hogy egy éven át milánói makarónit ettem, jó paradicsomosan, ketchuposan, mert az volt az egyetlen kaja, amit nem loptak el a hűtőből a lakótársaim :-) Pedig olyan koliban voltam, hogy két szobára, vagyis 5 emberre jutott egy külön konyha-fürdőszoba.

Viszont ott találkoztam a két legjobb barátnőmmel :-)

2011. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

jajj ne már! természetesen minden függ attól, hogy milyen koliba kerülsz, milyen emberek közé, és te milyen ember vagy!

én egy olyan lány vagyok, aki eleve nem egy partyarc, eleve nem a társaság központja, nem is lettek legjobb barátnőim a koleszban, de elvoltam pár emberrel. szerettem ott lakni. olcsó. közel volt a sulihoz. szerintem modern volt. mondjuk nekünk volt saját hűtőnk a szobában, 3an voltunk. sokszor a szobatársaim ott sem voltak, mert mindenki máshogy jár órákra. néha, buliszezonban esténként volt ricsaj, nevetgélés, de én kibírtam. vizsgaidőszak elég csendben telt. a közös fürdőt meg lehet szokni, én is szégyenlős vagyok, de megszoktam. én csak ajánlani tudom, egyszer ki kell próbálni, ha már van lehetőséged. én is kétségekkel mentem oda, de jó volt. (idén nem vettek fel)

2011. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!