Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n belül lehet egy másik...

BME-n belül lehet egy másik szaknak a tantárgyait felvenni, elvégezni a saját szak tantárgyai helyett?

Figyelt kérdés

BME-s vagyok Villamosmérnök szakon. Első félév vége viszonylag jól sikerült, nem is felvételiztem máshova, de a másodikat már nagyon elszúrtam, aminek oka főleg hogy egyáltalán nem érdekel(egy év kellett hogy beismerjem).

Meglehet-e csinálni azt, hogy egy másik szak, mondjuk építőmérnök tantárgyakat veszek fel a sajátom helyett, aztán félévkor felvételizek oda és később akkreditáltatom ezeket? Szal papíron villamos szakon lennék, gyakorlatban pedig elkezdhetném az építőt.


2011. aug. 4. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen. A bme ezért nagyon jó, mert minden kötöttség nélkül hallgathatsz más kar tárgyait, amit el is fogadnak. Építőn pl. akiket nem vettek fel építészre, elvégzik az építészes tárgyakat, aztán ha sikerül a rajz alkalmasságijuk, csak elfogadtatják a tárgyaikat.
2011. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó:)
2011. aug. 4. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül megcsinálhatod, jól is teszed. De félévkor nincs felvételi, csak évégén. Újra kell jelentkezni, felvi.hu, stb..
2011. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Február 15. a felvételi beadásának határideje, az pont, hogy félév.
2011. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt én tudom, lehet félreérthetően fogalmaztam akkor. Azt akartam írni, hogy olyan nincs, hogy beadja szeptemberben a jelentkezést, és a tavaszi félévben már építőn fog hivatalosan is tanulni, tehát csak jövő szeptembertől lesz átvéve.
2011. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!