Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségibe matematikából...

Érettségibe matematikából tényleg lehet kérni az év végi jegyet?

Figyelt kérdés
Már több ismerősömtől is hallottam hogy matematikából nem érettségiztek hanem az év végi jegy lett beírva az érettségijükbe. Ez tényleg igaz? Számomra eléggé hihetetlen.
2011. aug. 10. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam.
2011. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Az ismerőseid hülyítenek.
2011. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Szép is lenne ha ezt meg lehetne tenni... akkor senki sem akarna érettségizni.......
2011. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt ilyen, amikor kiszivárogtak a feladatok. Akkor asszem lehetett választani, hogy vagy az év végi jegy vagy újra matekérettségi.
2011. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre csak egyszer volt példa, 2005-ben, amikor voltak a nagy kiszivárgós botrányok. A lényeg, hogy az érettségi megíratása után derült ki, hogy a feladatsor kiszivárgott előtte. Ezért érvénytelenné nyilvánították az azévi középszintű matek érettségit.


Ezután a tanulók választhattak, hogy újraírják az egészet (más feladatsorral), vagy az év végi jegyüket kérik.


Ez tehát egyszeri eset volt, de igaz, megtörtént.

2011. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Ilyan csak a 2005. évi májusi érettségi időszakban volt. Ekkor kiszivárogtak a középszintű matematika írásbeli érettségi feladatsorai, ezért az először megírt matematika érettségi eredményét érvénytelenítették és a diákok dönthettek, hogy újraírják a matematika érettségit vagy érettségi osztályzatuknak elfogadják a 12. osztály év végi osztályzatát. Utóbbi esetben viszont az osztályzat a felsőoktatási felvételi eljárásban a szerzett pontszámok megállapításakor nem vehető figyelembe.
2011. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
ez csak akkor volt, amikor mindenki előre tudta az érettségi feladatokat. még 2005-ben. ott a tanárok "nemhivatalosan" megcsinálhatták azt, hogy az évvégi jegyet adják meg. nyilván elég cinkes lett volna, hogy mindenki 95% feletti érettségit ír, mikor kettesnél jobb jegyük életbe nem volt matekból.
2011. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Így már értem,akkor még is igazat mondtak. Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 10. 22:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt amúgy szombaton suliba menni és újraérettségizni matekból.
2011. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem irigykedem,ne értsd félre. Elhiszem hogy rossz volt kétszer írni egy érettségit,nem lettem volna senki helyében. Azért kérdeztem mert 24-25 éves ismerőseimtől hallottam hogy ők kérhették az év végi jegyet és ezt furcsálltam,de így már értek mindent.
2011. aug. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!