Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szintfelmérőt íratnak...

Milyen szintfelmérőt íratnak matematikából 9. osztályban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt szintfelmérő, hanem névsor szerint az osztály első fele ment az egyik csoportba, a másik fele a másikba, de egy szinten voltunk.
2011. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ez szerintem sulifüggő. Nálunk is mondták általánosba, hogy majd íratnak mindenből, közbe meg csak angolból volt teszt.
2011. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt, ha egy pedagógus tudja, hogy milyen alapanyagot kapott. Ehhez pedig szerintem elengedhetetlen egy "tét nélküli" szintfelmérés. [Tehát nem kell leosztályozni, és a végleteket kell benne ellenőrizni. Tehát kell benne lenni "szorzótáblának" és többismeretlenes egyenletrendszernek, kis kombinatorikának, és hasonló szépségeknek. Amit tanulHATott az általánosban a tanuló.]

Ebből látja a tanár, hogy honnan induljon, mire számíthat a tanév során. Nem vagyok híve annak, hogy valaki az első órán "nagydolgozatot" írat, és telerántja az osztályt rossz jegyekkel, mert elképzelése sincs, hogy mit is tudnak a nebulók.

Szóval szerintem kell a szintfelmérő, de nem osztályzottan, hanem az osztály összetételét, minőségét megismerő céllal, a jövőbeli pedagógiai módszerek felépítése céljából.

2011. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező íratni, én emelt matekos voltam, írtunk felvételit, és az volt egyfajta szintfelmérő, de mindenképpen csak annyit rakhatnak bele, amit 8 év alatt tanultál/tanulhattál.
2011. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
9. osztályba nem íratnak csak 6. 8. 10.-ben
2011. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző:Amihez nem értesz ahhoz ne szólj hozzá (te a kompetenciamérésről beszélsz)

Itt most a szintfelmérőről van szó amit középiskola elején írnak

Nem tudom én se még,szeptemberben írnék ha lesz egyáltalán ilyen

2011. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont ugyanúgy volt, ahogy az elsőnél, nem írtunk szintfelmérőt, hanem névsor szerint felezték az osztályt. Mondjuk matektagozat, azért ha egyszer valaki bekerült ide, az csak tud valamit.
2011. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!