Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet egyházi kollégiumok...

Hogy lehet egyházi kollégiumokba jelentkezni? (egyetem, főiskola)

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem az egyetemem kollégiumába (Károli), de félek, hogy nem fognak felvenni, és most azon gondolkozok, hogy ebben az esetben mit csináljak majd, mert az albérletet nem tudom megfizetni.


Egyházi kollégiumokba hogy lehet bekerülni? Számít a felekezet (katolikus vagyok)? Ha végül felvesznek az egyetemem kollégiumába, akkor le lehet mondani amaz kollégiumot, ha oda is felvennének?


2011. aug. 13. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár már biztos, hogy veszett fejsze nyele, mert korábban kellett volna jelentkezni, csak most tört rám ez a félelem, hogy mi van akkor, ha mégse vesznek fel a kollégiumba :S
2011. aug. 13. 14:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy vidéki katolikus főiskolai leánykollégiumról tudok nyilatkozni. Nem veszik nagyon szigorúan a felekezeti hovatartozást, de előnyben részesítik a saját vallásúakat. Ebben a koliban laktak reformátusok is, de lelkészi ajánlást mindenkitől szoktak kérni. Általában elbeszélgetés van, ami során felmérik, hogy alkalmas vagy e az egyházi kollégium szabályainak betartására (nincs e piros hajad, vagy orrkarikád pl.). A kötelező lelkigyakorlatokon felekezettől függetlenül mindenkinek részt kell vennie.


Az alábbiak budapesti egyházi kollégiumok.


Ez egy református egyetemi kollégium:

[link]


Ezek katolikus egyetemi leánykollégiumok (van fiúkollégium is, de nem tudom a linket):

[link]

[link]

2011. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jaj, igen, lehagytam, hogy budapesti, budapesti kollégiumot keresek :S


18/F

2011. aug. 13. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam a Károli miatt, ezért adtam bp-i linkeket, csak lánykollégiumokat. :)


Íme az egyházi fiúkolik Budapesten:

[link]

[link]

2011. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Soknál nem találtam honlapot, csak címet. Vidéken lakok, így nem tudom személyesen felkeresni őket, emailban válaszolnak?
2011. aug. 13. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket telefonon.
2011. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!