Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az illetékesek, miért hagyják,...

Az illetékesek, miért hagyják, hogy ennyire elkorcsosuljon a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

Miért hagyják azt, hogy a gagyi egyetemek/főiskolák egyre jobban teret nyerjenek, miközben a minőséget szem eleőtt tartó intézmények egyre nehezebb helyzetbe jutnak/fognak jutni? Bp-re jártam 3 évet x szakon, majd amikor a családom nehéz anyagi helyzetbe került. és igencsak emgszenvedtem 1-2 tárgyal úgy döntöttem, hogy átjelentkezem Debrecenbe ugyanarra a szakra, és megdöbbenve vettem tudomásul, hogy kb. 2X-3X kevesebbet kell tanulni, és szinte midnenki kap diplomát,kirúgni senkit sem rúgnak ki, ha valaki rosszul tanul átrajkák költségesre és ott addig tanul amíg nem végez....


Szerintetek igazságos az hogy nagyon sok helyen (Kodolányi. NYF, IBS,ÁVF,ZSKF,GDF DE ezen kívül még biztos van sok, csak azokat nem ismerem, meg nem midnen szak gagyi) helyeken midnenkit átengednek, csakhogy a fejpénzt fel tudják venni ? Az ilyen helyeken ha az összes tanár szivatna és sokan kibuknának akkor leépítés lenne a vége és ki kellene rugni egyre több oktatót, szóval inkább midnenkit átengednek, így az iskola egyre jobban "virágzik" (legalábbis anyagilag biztos).


Nem egy olyan ismerősöm van aki olyan helyre járt hogy alig buktattak, elbulizta az egész sulit megcsinált egy jónak mondható diplomamunkát egy cégnél és azonnal volt jólfizető állása, miközben más jobb helyen végzett (vagy nem végzett) ember sokkal többet tanult, küszködött és nem talál állást vagy ha talál is akkor hasonlót, d eő mégiscsak sokkal több energiát fektetett bele.


Miért adnak ilyen gagyi (főleg vidéki) iskoláknak akkreditációt?Elképedve nézem a DEbreceni EGyetem tanárait hogy hogyvan az, hoyg hagyják puskázni a diákokat? Hogy van az hogy 100 emberből 80-90 átmegy a vizsgákon?


Az oktatási minisztérium miért nem működtet egy szervezetet a minőségbiztosítás érdekében? Miért nem ellenőrzik évente/kétévente hogy az egyes egyetemekről/főiskolákról kikerültek megütik e a szintet? Ha nem ütnék meg akkor el kellene venni az akkreditációjukat, mert némelyik egyetem/főiskola teljesen profitorientált és a színvonal a béka segge alatt van.


Nem kérek azokból a hozzászólásokból hogy én ide és ide járok és nagyon jó stb....


2011. aug. 14. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd...valakinek minden álma bekerülni egy fővárosi egyetemre, mert úgy gondolja az többet ér, vagy többet tanítanak neki.. Viszont a későbbiekben nem biztos, hogy valóban előnye fog belőle származni.

Manapság nem az számít, hogy az elméleti tudásod minden szintre kiterjed -e, amit az egyetemen tanítanak. A 80% amúgy is csak tölteték és nem az adott munkára készít fel.


Aki viszont sok helyen volt gyakorlaton és vállalt önkéntes munkát is, az sokkal előbbre van. Mindegy hogy hol végzel..ez kb. ugyanannyi munka, mint jól tanulni. Egy kitűnő diplomával sajnos még nem biztos, hogy van esélye bárkinek is elhelyezkedni, akárhol és akármilyen színvonalon tanítottak elméletet.


Ha pedig a Debrecenben végzett gyakorlatban jobb, és nem kell egyből a betanítással kezdeni, akkor én is őt venném fel. Nem az elméletben profi fővárosit.

2011. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erre sajnos csak azt tudom mondani, hogy ez Magyarország. Nem csak az oktatást sikerült elszúrni ebben az országban, hanem nagyon sok mást is, de ebbe nem megyek bele, nem ez a téma. Az élet igazságtalan.


Én amondó vagyok, hogy az egész oktatási rendszert át kellene szervezni az országban úgy, hogy egy-egy képzési területet legfeljebb 2 intézményben oktassanak. PL műszakit csak BME-n vagy SZE-n, mert elnézve az általad említett DE-t, nagyon nevetséges.

Talán így sokkal jobban kellene teljesíteni, hogy valaki felvételt nyerjen az adott képzésre, és a selejt, aki nem odavaló, kihullana. Ez az én véleményem.

2011. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erről a témáról nagyon sok szó esett anno amikor a Corvinust fel akarták darabolni.Ugyanezek a büféssulik kerültek előtérbe.

Például miért van az, hogy a Kodolányin van levezőn államilag finanszírozott közgazdász képzés a Corvinuson miért csak nappalin van? És még sorolhatnám.

Ez azért is felháborító, mert anno a Közgáz bezárása/felszabdalása kapcsán szóba nem kerültek az is, hogy az államtitkár asszony a DE illetve az IBS és a ZSKF rektoraival is egyeztetett a Közgázéval nem.

Persze egyik oldalról egy politika mivel a Közgáz a bal oldal fellegváraként is lehet emlegetni a fent említettek pedig inkább jobbos beállítottságú intézmények.

Én nem azt mondom, hogy nyomják a politikai ideológiát ezerrel de mégis csak....Debrecen meg kifejezetten jobbos város évek óta.

Debreceni vagyok bár évek óta Pesten élek, de látom, hogy összehasonlítva a Corvinus gazdálkodási szakát illetve a DE ugyanezen szakirányait ég és föld a különbség.

Az IBS egy más tészta hiszen oda első sorba olyan diákok járnak akiknek a sorsa előre el van rendezve apuci által, naná hiszen félévente 700.000Ft a tandíj.

És éppen az IBS-nél kell megemlítenem azt is, hogy még azon szakokra is amelyeket angolul tanítanak simán felvesznek középfokú nyelvtudás nélkül és át fognak menni, hiszen apa kifizette a tandíjat így elvárja, hogy a tanárok úgy ugráljanak ahogy apuci fütyül.

Itt is találkoztam ilyen kérdéssel, ami arra irányult, hogy egy alapszintű nyelvtudással nem lesz-e gáz gazdasági angolt hallgatni, DE AZ!Viszont biztonságban vannak hiszen apuci csengetett.

Egy jobb egyetemen angol nyelvű szakra csak nyelvvizsgával vesznek fel, egyébként saját tapasztalat, hogy gazdasági angolt hallgatni több tárgyban is, természetesen úgy hogy fel is fogd, csak legalább középszintű szakmai vagy sima felsőfokúval lehet/érdemes.

De sajnos ma tényleg diplomagyár van itthon, viszont reményteljes, hogy sok munkáltatónak van már fekete listája ahol ezeket a végzettségeket, mármint a fent említett iskolákhoz kapcsolódóan kiröhögik és nem fogadják el.

Ami pedig a kormányzati lépéseket illeti a gond az az, hogy akinek lehullott már a lila köd a szeméről az tisztában van azzal, hogy nincs szakértői kormányuk.

Róza például az égvilágon semmihez sem ért, megpróbál egy túloltásra is alkalmatlan fércmunkát átnyomni kétharmados többséggel.

A bolognai rendszer egyértelmű, hogy negatív változást hozott a felsőoktatásban, ezt már a bevezetéskor is lehetett tudni, hiszen több helyen Európában már akkoriban is voltak erre mutató jelek.

2011. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocs a mellé és elgépelések miatt de közben az unokaöcsém itt ugrál a fejemen:o)
2011. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De ha mindenki tudja, hogy rossz a bolognai, miért nem csinálnak egy újat?
2011. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
azért mert a politikai elitnek nem áll érdekében, hiszen rengeteg pénztől esne el a klientúra
2011. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az elsődleges gond nem a Bolognai rendszer persze azt sem értem hogy egy műszaki menedzser, hogy mehet gépészmérnök msc-re vagy egy nyíyregyi 'Amánjó főiskolát' végzett ember hogy diplomázhat le a Corvinuson miután 2 évet járt oda MSC-re. Aki meg eleve ott kezd vagy a pszf-en meg örül ha kap egy alapdiplomát. Arról már nem is beszélek, hogy aki a BME-t elvégzi 2es-3assal de akár bukás nélkül vagy 1 bukással, és felvételizni akar MSC-re jó eséllyel olyan kerül be a helyére aki valamelyik gagyi vidéki suliban végzett és mivel nem volt nehéz sokkal kevesebb tanulással is sokkal jobb jegyet kapnak, így mivel a záróvizsga jegyének a valahányszorosa beszámít az MSC felvételi pontokba ((nem tudom hogy minden szakon így van e de amiket nézegettem ott úgy van)) a vidéki egyetemekről felvételizők indokolatlan előnnyel indulnak.


Ha nbem lenne a bolognai rensdszer a KJF ZSKF NYf és társai ugyanúgy öregbítenék a magyar felsőoktatás színvonalát....


Gondoltam már arra is, hogy legalább amíg a fiatalok tanulnak, addig sem kell nekik a munkanélküli támogatást adni meg az EU is beleszóé hogy 20xx-re hány % legyen a diplomások száma, de mégis vannak olyan helyek amelyek igyekeznek megőrizni a több évtizedes/ évszázados hagyományokat.



A magyar felsőokatás kezd rossz pályán mozogni, hol a piaci érdekek a legfontosabbak és a színvonal a legjelentéktelenebb dolgok közt szerepel.


Romániában pár éve "Az év vállalkozása " díjat egy GDF távoktatásos oktatási mintára épült fizetős egyetem/főiskola (nem emlékszem pontosan) kapta.


A GDF mintát úgy értem, hogy kibérelt gimnáziumokban/ált iskolákban folyt az okatatás esténként vag yhétvégén helyi szinten, tehát az "iskola jött a diákhoz".

2011. aug. 15. 18:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Nincs igazad abban, hogy a bolognai rendszer nem hibás.

Éppen most írtad le, hogy miért.

Azért, mert ha normáls osztatlan képzésben folyna az oktatás akkor többen átgondolnák, hogy Kodolányi vagy összeszedem magam és egy komolyan egyetem.

Így viszont, végigbulizik három évet a Kodolányin, majd jelentkezik egy Corvinus masterre és máris jól mutat az önéletrajzába, mert nem igazán érdekli a munkáltatókat a diploma jegyed.

Egy kicsit messzebbről kell ezt szemlélni, vonatkoztass el, mert így nem tudsz objektív lenni.


A GDF alapú terv azért hozott ekkora sikert Romániába, mert távoktatási konstrukcióra épül, nem a lehetséges oktatás színvonala miatt.

A távoktatásnak hatalmas jövője van, két éve erről szólt a Corvinuson az egyik előadásunk, szóval nem csak én vagyok ezen a véleményen.

2011. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a bolognai rendszernél nagyobb probléma a mai egyetemek profitorientáltsága lés az hogy ennek érdekében beáldozzák a színvonalat (méghozzá úgy h egyes helyeken a béka segge alatt van és a minisztérium nem tesz semmit)

eljön az az idő is amikor már a gagyi egyetemek lesznek a menők és a neves iskolák háttérbe szorulnak.

A távoktatásnak is van értelme de csak ha színvonalas.


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 15. 19:35
 10/13 anonim ***** válasza:

ha figyelmesen olvastál volna észrevetted volna az első hsz-ben, hogy nem vitatom azt hogy diplomagyár van, sőt....

szóval nyitott kapukat döngetsz

sőt azt is leírtam, hogy szánalmas hogy míg a Kodolányin van levelezőn államilag támogatott közgáz képzés addig a Corvinuson nincsen.

Egész egyszerűen abban nem érünk egyet, hogy mi az oka.

A profitorientáltság a Bolognai rendszerből indul ki.

Amíg nem volt osztott képzés addig sokan meggondolták, hogy mennek-e egyetemre illetve melykre.

Azonban most, mindenki úgy gondolja, hogy egy bsc megcsinál, így előtérbe kerültek azok a főiskolák akik ilyen olyan csili vili reklámmal és alacsony színvonalú oktatással "gyorstalpaló" diplomát kínálnak az állami fejpénzre és a hallgatói térítésekre spekulálva, ergo hova kanyarodunk vissza megint a Bolognai rendszerre.

Én nem állítom ahogy anno leírtam, hogy ez az egyedüli probléma, hanem azt, hogy a probléma gyökere ez, amíg marad a Bolognai addig itt érdemi változás nem lesz.

Ezért mondtam, hogy szemléld távolabbról a dolgokat, nem azért, hogy kioktassalak.

Köszi ezeket a cikkeket már olvastam.

Képben vagyok a napi politika, gazdaság és társadalmi hírekkel, ez a munkám szempontjából alapkövetelmény.

2011. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!