Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon van napenergiáv...

Magyarországon van napenergiával foglalkozó egyetemei szak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ.
2011. aug. 16. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, külön szak erre sehol nem indul, de gondolom gépészmérnökin hallhatsz a témáról, bár nem hiszem, hogy a törzsanyag részét képezi. Inkább valami fakultácófélén lehet az ilyenről tanulni.
2011. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Energetikai mérnök? Nem vagyok benne biztos, de szerintem ők a sok máson kívül azzal is foglalkozhatnak, vagy csak én gondolom így?
2011. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

OKJ-s tanfolyam van nem konkrétan napenergiával,hanem megújuló energiaforrásokkal, én is olyanra járok, illetve a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája foglalkozik ilyennel, de szerintem nem egyetemi szakként indítják, hanem arra épülőként. Esetleg mesterszakként. Itt minden évben egy megújuló energiaforrásról indítanak majd szakot. Most a geotermikus energiáról van, és majd valamikor lesz a napenergiáról is.


Én a helyedben, ha azzal akarsz foglalkozni, valami mérnöki szakban gondolkoznék. Pl. ilyen lehet az épületgépészet, illetve az energetika. Itt megtanulnátok a hagyományosokat is, de pl. írhatnád napenergiából a diplomamunkádat, illetve elindulhatnál vele abba az irányba.

2011. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!