Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Neptun rendszer direkt úgy...

A Neptun rendszer direkt úgy van kitalálva, hogy tantárgyfelvételkor mindenkit ledob, és utána csak nagy nehezen lehet rá újra bejelentkezni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Igen, mert elvileg, hogy ne legyen túlterhelve maximum csak valami 200 ember lehet fönt. És azért ehhez képest kicsit többen vannak akik használják ezt a rendszert.
2011. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A Neptun azért dob le mindenkit, mert korábban sokan előre beléptek, hogy előnyhöz juthassanak és ezért már órákkal a tantárgyfelvétel kezdete előtt szinte behalt a rendszer. Ezért írtak egy olyan algoritmust, hogy a tárgyfelvétel kezdetekor mindenkit kidob a rendszer, hogy ne legyen értelme előre leterhelni. Az, hogy utána nehéz bejutni, az azért van, mert kevés a szerverek kapacitása ezekben az időpontokban (tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés). Viszont ezért az évi 4 időpontért nem szívesen áldozna egyik egyetem se pénzt további kapacitásra.
2011. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, eddig nálunk is mindig ez volt, de a legutóbbi alkalommal nem dobott le a rendszer, de még csak be sem lassult. Állítólag bütyköltek rajta valamit. Mi is meglepődtünk, hogy 5 perc volt az egész, nem 2 óra, mint máskor.
2011. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
én már a harmadik évet kezdem meg az egyetemen, két suliba is jártam, de sose volt semmi különösebb gáz a neptunnal. mondjuk ha a sok kockafejű, nem azonnal a tárgyfelvétel kezdetekor éjfél után 10 másodperccel akarna belépni, akkor nem lenne gond.
2011. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az lenne a legjobb, ha már eleve beosztanának egy kurzusba, és nem neked kellene összeállítani az órarendedet. Akkor annyi lenne csak a dolgunk, hogy még évkezdés előtt felvennénk a megadott kurzusokat, és kész. Nem lenne tolongás, rendszertúlterhelés stb.

Így viszont tök felesleges az egész, úgysem tudsz jó órarendet összehozni, mert itt annak van csak esélye aki gyorsabban vissza tud lépni a rendszerbe. A többieknek meg maradnak a sz@r időpontok. Ez van gyerekek...

2011. aug. 20. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ezért az évi 4 időpontért nem szívesen áldozna egyik egyetem se pénzt további kapacitásra."

Ez azért hülyeség, mert az egész rendszernek ebben a 4 időpontban van jelentősége. Egyébként senki nem nagyon használja. Fura gondolkodásmódja van az egyetemeknek.

A BME-n, ami állítólag valami elitegyetem, még csak idénre sikerült megoldani, hogy ne legyen probléma a terheléssel.

Felsőoktatás 2011.

2011. aug. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez azért hülyeség, mert az egész rendszernek ebben a 4 időpontban van jelentősége. Egyébként senki nem nagyon használja"


Hát nem tudom. Amikor én voltam egyetemista, azért gyakrabban nyúztuk a neptunt. Például vizsgaidőszakban elég népszerű volt, elég gyakran néztük a vizsgaidőpontokat és a vizsgák eredményei miatt. Nálunk évközben a neptunon tartották a kapcsolatot a tanárok a hallgatókkal, azon üzentek, ha például elmaradt egy előadás vagy valamiért másik előadóba volt áthelyezve.

2011. aug. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk elektronikus index is van, szóval itt tájékozódunk minden jegyről, valamint mint kolisnak, mindig itt kellett havonta befizetni a kolidíjat. Jövőre elvileg az elektronikus kérvényeket is bevezetik, úgyhogy azért nem csak ebben a 4 időpontban használjuk:)
2011. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:44

Persze, hogy nem csak ebben a 4 időpontban. De pont ekkor lenne a legfontosabb. Aki úgy gondolja, hogy emiatt a 4 időpont miatt kár lenne bármit is csinálni, azzal valami nincs rendben.

Ez olyan, mintha a MÁV azt mondaná, hogy minek a csúcsidő miatt annyi szerelvényt beszerezni, hiszen csak pár óráig tart egy nap, és akkor is csak heti 5 napon.

Vagy ha egy étterem azt mondaná, hogy nehogy már plusz kapacitásunk legyen arra a pár órára, amikor a nap nagy részén nincs is vendég.

2011. aug. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!