Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe kerülnek a Corvinuson...

Mennyibe kerülnek a Corvinuson a mesterképzések?

Figyelt kérdés
Ennél is van államilag támogatottra bejutni lehetőség? Vagy a mesterképzéseknél állami támogatás nem is létezik? Illetve még egy olyan kérdéseim lennének, hogy mennyibe kerülnek a CEU-n a mesterképzések? Megéri-e ott végezni a mesterképzést a Corvinus helyett? És a CEU-n milyenek a ponthatárok? Mik a feltételei a sikeres felvételinek?
2011. aug. 21. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak államik ott is. A CEU annyira drága, hogy nem tudom elképzelni, kinek éri meg inkább ez (esetleg gazdag küldölfinek, vagy gazdag magyarnak, aki csak ide tud bejutni). A többi a felvi.hu-n:

[link]

[link]

[link]


(Mivel konkrétabbat nem írtál, csak ennyivel tudok szolgálni)

2011. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, Corvinuson van államilag támogatott mesterképzés, abban az esetben jelentkezhetsz, ha még nincs mesterszintű diplomád, és nem használtad el a 12 támogatott félévedet, amit az állam biztosít. Hogy mennyi a konkrét összeg, az abszolút a szaktól függ.

A CEU mesterképzései nagyon nagyon jók, szerintem összességében ez az egyetem adja a legértékesebb tudást az országban (van pár ismerősöm, aki oda jár, ők is szeretik). Több szakja viszont nincs akkreditálva itthon (nem államilag elismert végzettség), illetve a tandíj tényleg elég húzós (1,5mó / félév), de nagyon sok ösztöndíj-lehetőséget biztosítanak, így a többség, aki bekerül, nem fizet semmit. A CEU-s mesterképzéseket általában csak második mesterdiplomának szokták ajánlani (ált. maguk az ott tanító tanárok is). Bekerülni nagyon nagyon nagyon nehéz (!), alig pár embert vesznek fel, és nagyon válogatnak, nagyon erős a mezőny. Külön felvételi rendszer működik, mivel ez egy magánegyetem. Bővebben a követelményekről: [link] Szóval ha szakmailag nagyon penge vagy, az angolod magas szintű (ezt nagyon komolyan veszik, hiszen az oktatás nyelve is ez), jó ajánlásaid vannak nagy koponyáktól, illetve tudsz felmutatni egyéb szakmai/közösségi tevékenységet az egyetemről, akkor lehet esélyed.

De nem ismerlek, így az esélyeidről nem igazán tudok nyilatkozni. Azt ajánlom, ne tegyél fel mindent egy lapra, ha végül megpróbálod a CEU-t, akkor is jelentkezz máshová is.

2011. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!