Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális ösztöndíj?

Szociális ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén sikerült a felvételim és szeretek előre utánanézni a dolgoknak. A szociális ösztöndíjról érdeklődnek. Több iskola oldalát és űrlapját is nézegettem és mindegyiken van ami fogyatékosságra vagy egészségügyi állapotra utal. Csak érdeklődnék ,hogy ezekbe pontosan mi tartozik bele. Engem az egészségügyi része érint asztmám és por allergiám van amik miatt gyógyszert is kell szednem. És kíváncsi lennék ,hogy az ilyen egészségügyi probléma mint az enyém beletartozik a szoc ösztöndíjba vagy nem? A látásom is elég rossz de az nem hiszem ,hogy számítana. A fogyatékosság meg unokatesóm kapcsán érdekelne neki diszgráfiája van. Ő úgy van vele ,hogy az ilyesmit nem vesszek figyelembe, de én megfigyeltem ,hogy a diszgráfiát is fogyatékosságnak nevezik mindenhol ezért gondoltam egy kérdést megér a dolog. A válaszokat előre is köszönöm


2011. aug. 21. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ilyen népbetegségek az a helyzet úgyhogy ezzel az erővel minden második jogosult lehetne szoc. ösztöndíjra.

Az ilyen fogyatékosság pl aki nem tud járni vagy kóros betegsége van stb ami tényleg elég durva.

Elég sok papírt kell beszerezni talán még fizetned is kéne az illetékbélyegért úgyhogy csak akkor próbáld meg ha van rá pénzed.:D

2011. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A népbetegségeket nem nézik, nem tudom, hogy az asztma annak számít-e. Végülis van BNO kódja, tehát betegség.

A látásodnak extra sz@rnak kell lennie ahhoz, hogy kapj rá pontot. Ha esetleg anyukádnak van olyan betegsége, amire orvos által írt gyógyszert szed (pl. magasvérnyomás csak, hogy gyakorit említsek), arra már kapsz pontot. De a legfontosabb a családi háttér (hány gyerek egy háztartásban, hány tanul, hány dolgozik, egyedüli eltartó stb). Én félárva vagyok, egyedül tartanak el és még így is épp hogy csak megütöm a szoctám határt :s


De kár még most ezen paráznod, mindent időben meg fogsz tudni :)

2011. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Igazából nagycsaládos vagyok és a családon belüli egy főre jutó jövedelmünk is elég alacsony. Ráadásul elég messze is lakom az iskolától. Ezek miatt fogok pályázni a szociális ösztöndíjra. Csak nem vagyok benne biztos ,hogy csupán a nagycsalád és a rossz anyagi helyzet miatt megadnák ezért gondoltam megkérdem lehet e mással is feljebb tornászni pontokat. Ha csak kizárólag ilyen népbetegségekbe szenvednék, de különben gazdag lennék nem lenne pofám pályázni.

2011. aug. 21. 23:39
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát a diszgráfiára esélyesebb hogy kap elsősorban plusz pontot, másodsorban valami plusz pénzt mint te az allergiáddal meg a rossz szemeddel.

Volt egy ilyen osztálytársam, aki nem tudott rendesen írni (nem tudom, hogy mi volt a "diagnózis", gondolom a diszgráfiára hajaz) és kapott 50 plusz felvételi pontot, illetve nem kellett érettségiznie nyelvtanból (nem nézték az irodalom esszé helyesírását és nem is szóbelizett) Hogy egyetemen (merthogy oda ment a lelkem) kapott-e támogatást, azt nem tudom.

2011. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

23:39

Akkor is pályázz, ha TE esélytelennek gondolod, hogy kapj. Nálunk a pályázatodat "értékelik" és pontokat kapsz, ami alapján besorolnak egy bizonyos összegű szociális ösztöndíjra. Tehát ha nem is siralmas a helyzeted, lehet így is kapsz (tipp) 5 ezret havonta... De lehet, hogy a normatíva 20%-át kapod, ami kb 24 ezer forint. Tehát pályázz!

2011. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
ha kisebb testvérekkel vagy nagycsaládos, akkor szinte biztos, hogy fogsz kapni
2011. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A húgom 17 az öcsém 9 éves. Köszönöm szépen mindenki válaszát jó éjt nektek.
2011. aug. 22. 00:07
 8/11 anonim ***** válasza:
neked is jó éjt
2011. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Unokatesód diszgráfiás, nem te, szerintem erre nem kapsz pontot...


Nálunk (DE) Nézik az iskolától való távolságot, egészségügyi állapotot, családszerkezetet és a jövedelmet... Kaptam a 200-ból vagy 28 pontot... mondom szép... Pedig nem vagyunk eleresztve anyagilag, igaz egyedüli gyerek vagyok, és nem vagyok beteg... De ismerek olyat, aki kiíratta vmi orvossal a gyerekére, hogy ilyen-olyan-amolyan betegsége van, éppen csak hullamerevséget nem diagnosztizáltak nála, és arra kapja a pénzt... csak nehogy visszaüssön

2011. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagycsaládos kiemelt szociális kategória, tehát ha amúgy megütnéd a szoctám ponthatárát a legmagasabb összeg járna.
2011. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!