Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimnázium,...

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza?

Figyelt kérdés
Tudna valaki egy kicsit mesélni a suliról? Közösség, tanárok, oktatás... Előre is köszönöm!
2011. aug. 22. 20:16
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!


Én oda jártam, és nagyon szerettem, jó alapokat nyújtott, nekik köszönhetően vettek fel most az ELTE-re. Sok rémhír terjeng az iskoláról, hogy oda csak a stréberek járnak és hogy semmi közösségi élet, de ez nem igaz. Kell tanulni, mert követelnek, de egyáltalán nem annyira nehéz és teljesíthetetlen, mint mondják. Ha pozitívan állsz a tanárokhoz, nagy valószínűséggel ők is úgy fognak hozzád :) (persze, vannak kivételek, de hol nincsenek? :)).


A közösség szerintem egész jó, alapesetben kedves és barátságos emberek verődnek össze egy osztályban, és ha nyitott vagy, könnyen találhatsz magadnak barátokat. Ráadásul évente háromszor-négyszer szerveznek "sulibulikat" a közeli nyíregyházi klubokban, oda is el lehet járni és ismerkedni másokkal :)


Remélem, hogy segítettem, és sok szerencsét :)


Egy volt Kölcseys

2011. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyorst választ! Igen, sokat segítettél, még egy pozitívum az iskoláról! Eddig a környezetemben mindenki csak dicséri, valószínűleg ez lesz az első helyen:)
2011. aug. 22. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:

"Sok rémhír terjeng az iskoláról, hogy oda csak a stréberek járnak és hogy semmi közösségi élet"


Én nem oda jártam, de fogalmam sincs kiktől hallottad ezeket:) Csak jókat hallani a suliról, szerintem a Krúdy meg a Kölcsey a legerősebb gimnázium Nyíregyházán, az egyik reál a másik humán beállítottságú embereknek. Egyedül olyan hírek terjengenek, hogy aránytalanul sok a lány, ez nem tudom mennyire igaz:) Mindenesetre jó választás.

2011. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Első vagyok.


Annak idején engem is azzal hitegettek, hogy ne jelentkezzek, mert úgysem fogom megállni a helyem, mert nem vagyok annyira tanulós ("stréber"), stb. Nekem elég sok ismerősöm járt a Kölcseybe, és sokan megbélyegezték őket, hogy stréberek. Persze, hogy ez nem igaz, mert aki csak rendesen tanul, az nem stréber, de ez ellen nem nagyon lehetett mit tenni :)


Az igaz, hogy aránytalanul sok a lány, nálunk egy 31 fős osztályban 6 fiú volt :) Bár én humán tagozatra jártam, de a nyelvi osztályokban is hasonló volt a helyzet.

2011. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Most leszek 11.-edikes és a legjobb döntés volt az életemben, hogy ide jeletkeztem. Itt találtam meg a hozzám illő társaságot. Valóban sokan hiszik, hogy stréberek járnak ide, de ez nem igaz, csak akarnak valamit. Az arány az igaz, nálunk van az évfolyamon a legtöbb fiú 37/13 :)

Kölcsey én így szeretlek <3 :)

2011. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ja és még egy dolog a tanárok nagyon rendesek és segítőkészek. Családias a hangulat a 3 órási voltam:)
2011. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jajj, de jó! biztos tetszeni fog a suli!:) aki még tud valamit mesélni, írjon!
2011. aug. 29. 09:54
 8/11 anonim válasza:

Szia.

Én is oda fogok járni. Németre. És te kedves kérdező?:)

2011. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én még a felvételi előtt állok, amugy az angol szak érdekelne:)
2011. aug. 29. 11:58
 10/11 anonim ***** válasza:
9.-es vagyok én is most de látom ez már 2011-es szóval hagyjuk, amúgy nagyon szeretem :33 én is angolos vagyok és fuu nagyon jó ^^ csak sokat kell tanulni az igaz
2013. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!